Бомбарда своїми руками: оснащення бомбарди, як зробити снасть в домашніх умовах, виготовлення саморобної оснастки

Про те, як збирається бомбарда своїми руками знає не з чуток чимало любителів рибної ловлі. Така дія дозволить не тільки заощадити певну суму грошей, але і додасть риболовного процесу більшої функціональності, продуктивності і різноманітності, адже це оснащення покликане зробити риболовлю більш захоплюючою. Бомбарда з кожним роком стає все популярнішим, і багатьох цікавить, як це оснащення виготовити власноруч.

Що собою являє дана оснастка?

Вважається, що ця снасть прийшла в нашу країну з Італії. Її другим назвою є сбирулино, в якому теж проглядаються італійське коріння. Бомбарда являє собою поплавок, що дозволяє закидати навіть самі легкі приманки на досить значні відстані. Завдяки цій снасті можна полювати за різноманітними видами риб, як мирними, так і хижими.

Зараз прийнято розрізняти кілька типів бомбарди, а саме:

 • швидко потопаючий— застосовується під час лову риб на дні водойм;
 • повільно тонучий— дає можливість рибалити на середній глибині;
 • плаваючий— застосовується для рибальства на мілководді.

Плаваючі бомбарди призначені, насамперед, для поверхневої риболовлі, тонуть — ідеальні на донної рибної ловлі, а підбирати підходящу модель варто лише після того, як ви визначитеся з типом водойми і який вид риби станете на ньому ловити.

Наприклад, для водойм з густими заростями тіни і трави ловити щуку ви зумієте лише бомбардой з такою принадою, як «муха-незацепляйка».

Для риболовлі підійде бомбарда?

Крім цього, бомбарда може розрізнятися за типом грузила.

Дана оснастка здатна виступати спільно з певним видом огрузки:

 1. Свинцевим грузиком.
 2. Вантажем у вигляді води з водойми.

Також у вигляді вантажу можуть бути і інші компоненти, такі як тонкі свинцеві стрічки, кульки та інші важкі вироби, які ви зможете без проблем дістати для створення високоякісної снасті.

За допомогою цього незвичайного оснащення багато рибалок полюють на самі різні види риби, що живуть у вітчизняних озерах, річках і навіть морях.

За допомогою бомбарди можна з успіхом ловити як хижі, так і мирні різновиди рибін, серед яких:

 • щука і окунь;
 • краснопірка і чехоня;
 • жерех і харіус, а також багато і багато інших.
Ця проста снасть володіє унікальними можливостями. З її допомогою можна ловити форель на гірських річках або язя в липні, завдяки плаваючому сбирулино і дрібному твістеру в комплекті з обертальною блешнею. За рахунок того, що легку бомбарду можна закидати на значні відстані, це значно збільшує кількість поклевок в момент проводки.

Виготовляємо бомбарду самостійно

Виготовити таку оснастку особисто зможе більшість повнолітніх громадян навіть в повсякденних умовах. Так, як зробити бомбарду своїми руками швидко і не витратити на це діяння багато власних коштів.

Варто відразу зазначити, що її виготовлення не вимагає від рибалки, якихось дорогих предметів. Як правило, це прості деталі, що вже відслужили своє і часто не підходять для свого прямого призначення.

Для виконання сбирулино нам знадобляться:

 • шматок щільного пінопласту;
 • тонкий поплавок або гусяче перо;
 • епоксидний клей;
 • крупно фракційну наждачний папір;
 • грузик з свинцю, приблизною масою 20 г;
 • електродриль, лещата, свердло, пластмасова кулька, волосінь, вертлюжок.

З допомогою цих складових більшість любителів рибної ловлі здатні власноруч виготовити високоякісну бомбарду, завдяки якій істотно збільшиться їх улов.

Ось одна з технологій виробництва сбирулино, що відрізняється своєю простотою та доступністю:

 1. Щоб вийшла високоякісна бомбарда своїми руками, обтачиваем пенопластовое тіло майбутньої снасті до бажаної форми наждачним папером.
 2. Потім уздовж тільця виготовляється оснащення робиться наскрізний отвір.
 3. У нього вставляємо тоненький поплавок і надійно закріплюємо за допомогою епоксидного або іншого виду клею.
 4. На свинцевому грузике свердлимо отвір схожого діаметра з тим, яке було виконано на тілі поплавця. Далі грузило монтується на нижню частину бомбарди.
 5. На тоненькому поплавці формуємо кромочку. Закінчення поплавця розігріваємо і притискаємо до твердотільної поверхні. Це дозволить надалі уникнути різних пошкоджень на невеликому поплавці волосінню.
 6. Виробництво бомбарди передбачає використання не менше однієї пари вертлюгов, деякі рибалки встановлюють їх в кількості трьох, щоб до мінімуму зменшити можливість переплетення волосіні при риболовлі.
Дотримуючись цих нескладних правил, ви зможете особисто виготовити бомбарду, придатну для лову усіляких видів риби. Також при виготовленні даної снасті можна фантазувати і відходити від прописаного плану дій. Такі дії можуть створити оригінальний поплавок, придатний для усіляких умов на водоймі.

Бомбарда – наливна поплавок

Сьогодні існує безліч технологій виготовлення такого обладнання. Так, саморобна бомбарда може бути виконана на основі частин від кіндер-сюрпризу, оргскла, вироблена з шприца та інших доступних недорогих складових.

Давайте розглянемо ще одну технологію виробництва. Приміром, вірно виконана ця снасть практично нічим не буде відрізнятися від тих, які ви знайдете в магазині.

Для її виробництва знадобляться такі елементи:

 • оргскло з наждачним папером;
 • епоксидний клей з напилком;
 • тоненька дріт, плита, духовка;
 • шматок листового металу товщиною до 1 мм, довжиною 300 мм і шириною не менше 30 мм

Всі ці матеріали легко дістати, багато з них навіть можуть бути у вашому гаражі, сараї або підвалі, а якщо їх у вас цього немає, то вони продаються в більшості господарських або рибальських магазинах.

Розглядаючи технологію виробництва, ось його основні нюанси:

 1. З металевого листа вирізаємо відповідну вам форму для бомбарди. Оптимальною є фігура у вигляді приманки, якою буде зігнутий вдвічі металевий лист з обраним вами радіусом згину. Його закінчення з’єднуються між собою, утворюючи тим самим форму краплі. Саме таку фігуру і стане мати наша майбутня бомбарда.
 2. Потім вирізаємо з оргскла шматочок, виступаючий на 10 мм за краї нашої металевої заготовки. Кладемо ці деталі в духовку, яку нагріваємо до температури 110 °C і чекаємо, коли почне плавитися оргскло, осідаючи при цьому у форму.
 3. Виймаємо з духовки нашу формочку з оргсклом і даємо йому охолонути. Потім за допомогою напилка і наждачного паперу сточуємо з нього зайві шари. Таким чином, у нас готова одна половинка нашого сбирулино, а, повторивши описане раніше дію, ми отримаємо і другу таку ж половинку.
 4. В кінці кріпимо закріплюються скоби до волосіні і робимо кілька отворів для наповнення поплавця рідиною.
Ось таке оснащення можливо виконати своїми руками, і ця робота не відніме у вас багато часу. Воно здатне принести вам масу приємних емоцій під час рибальської полювання на тих чи інших річках, озерах та інших водоймах.

Секрети від бувалих рибалок

Щоб бомбарда гідно функціонувала, після її виготовлення в домашніх умовах варто дотримуватися деяких нескладних правил, які зроблять використання даного оснащення максимально продуктивним:

 • підбирати огрузку слід так, щоб поплавець опускався у водойму тільки на чверть власної довжини. Завдяки цьому він не буде занурюватися повністю у воду при проведенні;
 • маса бомбарди і її габарити зобов’язані бути взаємно пропорційними;
 • до неї бажано прикріпити оперення, яке додасть їй більшої стійкості, а ще зробить управління більш простим при проведенні;
 • для оперення підійдуть навіть шматочки тонкого прозорого пластика, який використовується при упаковці різноманітних предметів;
 • застосовуючи додаткове оперення, варто бути більш уважним при зберіганні і транспортуванні даного обладнання;
 • фарбують сбирулино в яскраві відтінки, що дозволяють не втратити з уваги навіть у вечірній час або на істотних відстанях.

Використовуючи якісні приманки і належне оснащення, ви можете сміливо йти на будь-яку рибалку. Всі ці складові здатні допомогти вам зловити чималу кількість різноманітної риби будь-яких габаритів, що однозначно порадує вас і ваших близьких.

Схожі статті

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: