Снасть пробка своїми руками: як зробити пробку для лову риби, виготовлення і монтаж оснастки

Досвідчений рибак підтвердить, що зловити карася можна за допомогою сотень снастей, але якщо ви не хочете довго вишукувати і чекати клювання, то найкращим вибором стане снасть пробка своїми руками. Це один з підвидів годівниць, здатний залучати велику кількість риби за рахунок простого механізму дії і різних добавок до підгодувала. Якщо ж ви не хочете витрачатися і купувати цю оснастку, то снасть пробку нескладно зробити своїми руками. З так званої соскою риболовля стане куди простіше, що допоможе вам насолодитися відпочинком і повністю розслабитися, забувши про проблеми. Але які складнощі несе ця оснащення при виробництві і як зробити її більш привабливою для риби?

Як вона влаштована і які переваги?

Перш ніж задаватися питанням «як зробити пробку?», слід розібратися в принципі її роботи і залучення риби. Ловлять на цю оснащення тільки за допомогою дальніх закидань, а вона являє собою звичайну напіввідчинені годівницю, куди ви і набиваєте максимально в’язку прикормку. Якщо корм буде рідким, то багато риби така снасть не збере. Пробка для риболовлі кріпить до себе спеціальне грузило, що дозволяє використовувати її при донної ловлі і для залучення трофейних екземплярів. У той час як риба їсть корм, разом з ним вона засмоктує і гачки, заховані усередині снасті, монтаж яких і стає проблемою для багатьох новачків, коли відбувається ловля на пробку.

Після того як риба заковтує гачок, про видобуток повідомляє сигналізатор і вам залишається тільки підсікти улов. Іноді рибаку і зовсім можна нічого робити, адже видобуток, відчувши натягу волосіні, намагається відплисти подалі, у чому їй заважає рибальська снасть, і гачок впивається ще сильніше. При такій ефективності виготовлення цієї снасті займає всього півгодини, якщо у вас є базові навички в обробці дерева, бо вона стала дуже популярною у рибалок по всьому світу. Крім цієї снасті часто використовується безынерционная котушка, яка зручна при донної ловлі.

Багато хто порівнює пробку з більш популярним «Макушатником» за принципом дії, але це трохи неправильно. Також така оснастка малоефективна взимку, адже чим холодніше вода, тим гірше риба вловлює запах наживки.

Серед переваг пробки, зазначають:

 1. Простий пристрій риболовної снасті, що дозволяє займатися її виробництвом в домашніх умовах.
 2. Рибальська оснастка універсальна, адже вона однаково ефективна як на далеких від берега дистанціях, так і поблизу, а також добре приманює рибу на будь-якій глибині.
 3. Дрібна риба часто не зачіпає гачки, що набагато спрощує рибалку і береже ваші нерви.
 4. Навіть відсутність наживки і використання звичайних пінопластових кульок на гачках не робить риболовну снасть менш ефективною.
 5. Зручність лову та зменшення ризику зачепа і закрутки снасті.
 6. Неважливо, де і в яких умовах ви ловите рибу, більша частина поклевок буде успішними.
 7. Ловити можна як мирну, так і не надто обережну хижу рибу. Залежить улов від того, який прикорм в пробці.

І навіть використання коркової снасті вимагає від вас досвіду. В першу чергу вам слід поекспериментувати з її наповненням і подивитися, на який прикорм краще буде реагувати риба в конкретному водоймі. Також від повної відсутності кльову не врятує ні одна снасть, і це свідчить про те, що вам потрібно змінити дислокацію або прийти в інший час доби.

Наприклад, влітку велика частина улову припадає на ранок і вечір, а вдень може наступати «глухий» етап, коли за кілька годин прикорм будуть підсмоктувати тільки мальки. В цей час краще переключитися на піймання наживок, щоб потім провести ловлю на живця.

Як її зробити?

Найпопулярніша комплектація, на яку ловлять досвідчені рибалки, виглядає наступним чином:

 • основна волосінь;
 • повідці, ефективні при донної риболовлі;
 • стопор, який управляє снастю і обмежує рух;
 • грузило;
 • основа або пробка;
 • гачки.

З кожним компонентом ви можете самостійно поекспериментувати, давши волю своїй фантазії. Ефективність оснащення буде залежати від того, наскільки якісних складових її зробив майстер, тому не варто економити на гачках і грузилах. Чим більш якісними знаряддями ви будете користуватися при виготовленні, тим більше трофеїв вам принесе така годівниця. Також слід відштовхуватися від місцевості, на якій ви зібралися рибалити, якщо там майже немає корчів, водоростей, то краще використовувати більш тонку волосінь, яка не приверне до себе багато уваги.

При лові на ставку і в місцях скупчення рослинності пробочную снасть краще обладнати потовщеною основною волосінню, якщо ви не хочете виловлювати оснащення при кожному зацепи за «сміття».

Прикорм

Ефективність користування оснащенням залежить також від корму, який ви у неї завантажте. Найкраще для таких оснащень підійдуть в’язкі покупні суміші з ароматизаторами і феромонами під конкретний вид риби і для різних методів монтажів гачка.

Серед їх достоїнств:

 1. Зручність використання, можна заготовити прямо перед риболовлею.
 2. Недорога вартість.
 3. Відсутність проблем у виготовленні і наслідків у вигляді відсутності клювання, як буває при використанні саморобного прикорму.
 4. Можливість підібрати потрібну наживку під ту рибу, яку ми ловимо.

Але при хорошому досвіді зловити трофей можна і з їжею домашнього виготовлення. Ідеальну рибну наживку потрібно довести до консистенції пластиліну або тесту, щоб вона не вимивалася за кілька хвилин.

Від густоти залежить і зручність монтажу гачків на оснастку.

Схожі статті

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: