Як заглибити воблер при тролінгу, на скільки відпускати глибинні воблери для троллінгу

Оскільки в останні кілька років риболовля стала ще більш популярним способом проведення дозвілля і сьогодні їй цікавляться навіть представниці прекрасної статі все частіше і частіше задається питання, як заглибити воблер при тролінгу. Воблерная принада – найважливіша рибальська снасть, яка сьогодні продається в самих різних варіаціях і володіє різним ціновим діапазоном. В інструкції до кожного воблеру вказана «робоча глибина» вироби, тільки от як показує практика, часто ця характеристика абсолютно не відповідає дійсності.

Основні критерії вибору воблера

Как заглубить воблер при троллинге, на сколько отпускать глубинные воблеры для троллинга

Незважаючи на те, що в даний час в риболовних магазинах представлений широкий асортимент подібної продукції, далеко не кожен воблер підійде для даного способу лову риби. У тому випадку, якщо ловити рибу планується з рухомого катера або човна, приманка повинна повністю відповідати певним критеріям, інакше толку від неї ніякого не буде, і розраховувати на клювання буде марно. Ідеальні глибоководні воблери для троллінгу повинні підбиратися за такими критеріями:

 • цікава гра. Саме активні ігрові якості роблять троллинговый воблер привабливим для хижака і допомагають залучити рибу на прямий проводці. Досвідчені рибалки відзначають, що поппери, уокер і твичинговые воблери для такої ловлі також будуть непридатними. Оптимальним варіантом вважаються воблери – шэды, минноу і крэнки, саме ці типи приманок рівномірно і плавно грають на воді;
 • заглиблення. На цю характеристику також необхідно звернути особливу увагу. Якщо риби планується ловити на відносно невеликій глибині (до 3м.), в цьому випадку підійде і звичайний воблер для лову в занедбаність. Але якщо ловля буде здійснюватися з глибини більше 3 м., доведеться придбати спеціальний глибоководний воблер, який заглиблюється більш ніж на 10 метрів. Така властивість снасті дає рибалці можливість підібрати приманку у відповідності з горизонтом, де мешкає хижак;
 • забарвлення і колір. Оскільки воблери можуть відрізнятися не тільки тоном, але також мати абсолютно різний принт, багато рибалки просто починають плутатися від такого асортименту і не знають, на чому зупинитися. Фахівці радять, що при придбанні снасті потрібно відштовхуватися від наступних критеріїв: яскравість сонця, прозорість води, природність забарвлення. При цьому колір приманки, має бути максимально яскравим і провокуючим, але також не сильно відрізнятися від природного кольору риби. Якщо ж рибалка буде проходити вдень при добрій видимості, перевагу краще віддати воблерам некричащих квітів.

При купівлі приманки насамперед увагу потрібно звертати саме на заглиблення моделі, а вже після на форму тіла і особливості гри. Колір снасті відіграє менш важливу роль.

 Як визначити робочу глибину

Как заглубить воблер при троллинге, на сколько отпускать глубинные воблеры для троллинга

Якщо раніше велика частина зарубіжних виробників відзначала робочу глибину воблера на коробці за допомогою спеціального маркування, то сьогодні цю манеру перейняли і російські виробники снастей. Ось як визначається класифікація та маркування:

 1. MR/MDR. Такі воблери призначені для лову риби на середній глибині.
 2. SR. Одні з найдорожчих моделей, що відносяться до універсального типу.
 3. XDD. Використовуються на глибині від 6 до 8 метрів.
 4. SSR. Підходять тільки для поверхневої риболовлі.
 5. DR/DD. Дані моделі відрізняються заглубляющей лопаттю, яка дозволяє їм опускатися на велику глибину (більше 8 м.)

Глибину занурення воблера також потрібно підбирати в залежності від часу року.

Як приманку заглибити

Якщо ловля здійснюється тролінгом, а в якості приманки обраний воблер без спеціальних заглубітелей, після того, як човен вийде у річку чи озеро, він придбає звичайну робочу швидкість. Далі необхідно дотримуватися наступних дій:

 • встановити на снасті воблери, оптимально відповідні навколишніх умов. Після цього потрібно встановити вудилища в спеціальні тримачі, а самі приманки відпускати у воду;
 • після того, як з котушки стравлюється потрібну кількість плетінка, воблер самостійно починає заглиблюватися під воду і йде на глибину робочого горизонту. Гру та хід приманки можна буде відстежувати кінчика вудлища, оскільки, коли воблер буде стосуватися дна, він буде згинатися і злегка тремтіти. Оптимальною глибиною вважається той рівень, коли снасть доторкається до грунту;
 • далі рибалці потрібно буде переглянути рельєф за допомогою ехолота. Якщо на дні проглядаються ями, відпустіть приманку глибше, а от якщо дно заросло корчами, її треба підняти вище. Рибалки стверджують, що найлегший спосіб підняти воблер – просто прискорити хід човна.

Великою затребуваністю сьогодні також користується даунрингер – масивна важка котушка з тросиком з металу, до кінця якого кріпиться спеціальна грузило.

 Ловля даунрингером

Как заглубить воблер при троллинге, на сколько отпускать глубинные воблеры для троллинга

Як заглибити воблер при тролінгу, якщо використовується даунрингер? Для цього необхідно дотримуватися наступного алгоритму дій:

 • надійно закріпити обрану приманку на волосінь, після чого плетінку треба буде зафіксувати в кліпсі, що знаходиться на тросі даунрингера;
 • потім вудку акуратно кріплять до штатива;
 • грузило даунрингера і оснащення занурюються у воду;
 • коли човен почне рухатися, плетінка натягнеться, а воблер зануриться на потрібну глибину. Відмінною рисою в цьому випадку є те, що даунрингер буде рухатися на певній глибині, заданої грузиком, сам воблер також не буде відхилятися від цього горизонту.

Незважаючи на те, що такий спосіб риболовлі є досить зручним, далеко не у кожного рибалки є даунрингер, так як по-справжньому якісна снасть володіє пристойною вартістю.

Якою повинна бути волосінь

Для того щоб волосінь сприяла заглиблення воблера, її також потрібно вміти грамотно вибирати, в іншому випадку очікуваного ефекту можна так і не дочекатися. Ось які типи вироби максимально підходять для троллінгу:

 1. Максимально тонка волосінь, що витримує великі навантаження. Чим менше буде діаметр волосіні, тим менше буде коефіцієнт опору води, що дозволить принаді досягти передбачуваної глибини.
 2. Плівка з низьким коефіцієнтом розтягування. Цей варіант підходить для троллінгу.

Как заглубить воблер при троллинге, на сколько отпускать глубинные воблеры для троллинга

Подібні волосіні і плетінки продаються практично в кожному рибальському магазині. Скільки буде коштувати такий виріб залежить від виробника і регіону, але, як правило, їх ціна є більш ніж доступною. Для того щоб воблер йшов на потрібну глибину і при цьому правильно грав, привертаючи до себе хижаків, рибаку також потрібно буде звернути особливу увагу на поводок. Рибалки стверджують, що якщо він буде виконаний зі сталі або іншого жорсткого металу, це може суттєво заважати грі воблера. Саме тому для такої ловлі перевагу краще віддати повідців, виконаним з кевлара – еластичної мононитки, яку не зможе порвати навіть велика щука. Незважаючи на те, що подібні повідці найчастіше продаються окремо і володіють достатньо високою вартістю, у кожного любителя риболовлі повинно бути таке пристосування, так як воно не тільки полегшує процес лову, але і збільшує шанси на успіх.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: