Планер для троллінгу своїми руками: креслення саморобної кораблика, як зробити планери

Як зробити планер для троллінгу своїми руками креслення? Багато рибалок під час чергової риболовлі могли спостерігати на річці плаваючі елементи, які рухаються з невеликим розгоном, а неподалік знаходяться вже приготовані механізми спінінгів. Це система для лову риби-хижака. Незважаючи на первісну простоту механізму, тролінг являє собою незвичайну конструкцію з великою кількістю нюансів. Усі критерії можуть вплинути на якість риболовлі. При одночасному застосуванні декількох вудок виникає необхідність розподілу приманки для уникнення заплутаності волосіні або для можливості лову в різних місцях. Одним з пристосувань можна відзначити кораблик для троллінгу.

Що являють собою кораблики для риболовлі

Планер для троллинга своими руками: чертежи самодельного кораблика, как сделать планеры

На сьогоднішній день існує велика кількість різновидів планерів, відмінною характеристикою яких можна отметитьконструктивное рішення і метод прикріплення ліски до основної частини. Сам кораблик виглядає досить звичайно, а особливістю тут є прикріплений яскравий прапорець. Після того як волосінь зачепилася за об’єкт, вона звільняється, і конструкція знаходиться у вільному плаванні. Саме тому найпростіше робити своїми руками планери, адже при втраті купленого варіанту буде важко знайти заміну. Якщо ви застосовуєте відразу 2 троллінгу, то тут потрібна окрема снасть. При цьому він кріпиться на іншому шнурі і до нього за допомогою прищіпок доводяться волосіні від вудок. Якщо почався процессловли риби, то волосінь просто звільняє планер, і він залишається прикріпленим до інших вудилищ. Тим самим це дозволяє зберігати свою працездатність. Основними елементами планера є наступні конструкції:

 • дві дошки для основи;
 • з’єднувальні елементи;
 • прапорець.

Найбільш цікава конструкція запропонована однією з американських фірм. Тут була розроблена конструкція, в якій корабель оснащується карабіном, а волосінь має стопорящий елемент. Завдяки цій розробці пристосування не може загубитися, та й риба без будь-яких обмежень дістається до човна.

Однієї з різновидів корабликів можна відзначити планери, що складаються з кількох пластин і мають широку базу з вантаженням. Така розробка дозволяє поєднувати відразу кілька спінінгів.

Планери своїми руками

Планер для троллинга своими руками: чертежи самодельного кораблика, как сделать планеры

Покупні планери невеликих габаритів можуть обійтися вам в середню суму, але вони досить часто губляться. Ремонт навіть самих дрібних деталей також може вийти дорогим. Якщо у вас немає впевненості в стабільності покупки, а також ви особливо не бачите мети придбання, то краще відкласти цю річ в бік. Але це не означає, що під час риболовлі можна зовсім обійтися без неї. Проблема вирішується дуже просто: при мінімальних фінансових витратах ви можете самостійно виготовити собі таке пристосування. Для цього вам можуть знадобитися наступні матеріали та інструменти:

 1. Саморізи, гайки М6 в кількості 4 штук і гвинтики з діаметром 4 мм.
 2. Пластини з свинцю або іншого матеріалу в кількості 2 штук.
 3. Дриль і ріжучі пристрої.
 4. 2 заготовки з будь-якої породи дерева з розмірами 250 на 120 мм.
 5. Лак для покриття. Краще всього використовувати яхтовий або будь-який інший водостійкий матеріал.
 6. Кронштейн, шпилька, карабін і прищіпка.
 7. 2 спиці з металу.

Виготовити самостійно планер зовсім просто. Це дозволить скоротити витрати і уникнути витрат при втраті пристрою на риболовлі.

Етапи створення планера

Планер для троллинга своими руками: чертежи самодельного кораблика, как сделать планеры

Кораблик для троллінгу своїми руками зробити дуже просто. Якщо у вас виникає питання про те, як зробити планер, то слід вдатися до дотримання декількох основних етапів створення:

 • підготовка необхідних матеріалів. Дощечки необхідних типорозмірів потрібні для того, щоб з них виконати трапецієвидні заготовки з загостреними бічними гранями. По бічних гранях потрібно висвердлити отвори під металеві спиці на висоті 60 мм. Всі дерев’яні деталі повинні покриватися лаком для уникнення гниття і швидкого виходу з ладу. Один з елементів повинен мати на своїй поверхні додаткові отвори, які призначені для кронштейна;
 • складання елементів. Збирається планер для троллінгу дуже просто. У просвердлені отвори вставляються металеві спиці, і елементи регулюються до необхідної ширини. Але варто враховувати відстань в межах від 100 до 120 мм. До тієї дошці, на якій є додаткові отвори, вставляється кронштейн і шпилька. Щоб надати більшу вагу, готові кораблики оснащуються у нижніх бортів пластинами з металу — свинцю. Якщо конструкція робиться правильно, то при гарній збірці повинна бути видна тільки на третю частину загальної висоти;
 • оснащення елементів. Якщо робити планер для троллінгу своїми руками, то можна дістати креслення, в яких можна буде побачити додаткову оснастку. Такий зроблений механізм може бути керованим при використанні звичайної вудки. Він буде з’єднуватися з волосінню карабіном і фиксироватьсяприщепкой, кількість підводок і їх розташування може змінюватися в залежності від класифікації видобутку і приманки.

Як видно з етапів, зібрати планер досить просто, головне — дотримуватися всі інструкції.

Принцип дії

Планер для троллинга своими руками: чертежи самодельного кораблика, как сделать планеры

При першому погляді троллинговый кораблик досить простий у застосуванні для відводу приманки. Особливостей в дії покупної варіант і саморобний в загальному випадку не мають, так як механізм скрізь аналогічний. Планери для троллінгу являють собою об’єкти, принцип яких заснований на наступному:

 • несиметричність дозволяє віддалятися від рибалки;
 • грузило робить його положення постійно вертикальним;
 • грузило кріпиться до волосіні і в залежності від багатьох показників може переміщатися в різні боки.

Принцип досить простий, але застосування планер знаходить дуже широке серед професійних рибалок. Купите ви або самі створите саморобні минипланеры — вибір тільки за вами. При будь-яких обставин риболовля з використанням троллінгу з планерами принесе вам море емоцій і нових відчуттів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: