Снасті для троллінгу — підбір правильної оснащення, виготовлення снастей своїми руками

Далеко не кожен рибалка знає, за якими критеріями вибирати снасті для троллінгу, адже результативність улову багато в чому залежить від того, наскільки грамотно зібрано саме вудлище. Оскільки останнім часом у троллинговой лову з’являється все більше прихильників, має сенс вивчити це питання і з’ясувати, які характеристики при зборі оснастки є найголовнішими.

Опис троллінгу

Снасти для троллинга — подбор правильной оснастки, изготовление снастей своими руками

Тролінг — це своєрідна ловля на річці, яка проводиться тільки за допомогою плавзасобу, причому тільки з мотором. Такого поняття, як «троллінг на веслах» в принципі не існує. Рибалка закидає спінінг та включає мотор, а різноманітні приманки тягнуться за катером, привертаючи увагу риби, в тому числі і великих хижаків. Головною особливістю і перевагою цього методу лову є те, що він розрахований в основному на піймання саме великих особин, найчастіше на приманки ловляться такі річкові представники, як щука і судак. При використанні якісних і грамотно підібраних снастей навіть у новачка буде шанс зловити трофей значного розміру. Фахівці запевняють, риболовля на тролінг буде незамінна в таких випадках:

 • якщо планується рибалка на великому водосховищі в абсолютно незнайомому місці;
 • в розпал літа, коли більшість річкових мешканців воліють ховатися від денного світла на глибині.

Досвідчені рибалки запевняють, якщо проводка буде проводитися належним чином, улов буде гарантованим. Але для того щоб не розчаруватися в цьому ефективному методі, рибаку все ж доведеться викласти пристойну суму грошей, оскільки оснащення коштує досить дорого.

Экипирока

Снасти для троллинга — подбор правильной оснастки, изготовление снастей своими руками

Перш ніж рибалити цим методом, потрібно обзавестися необхідним спорядженням. Тільки в цьому випадку рибак буде отримувати задоволення від самого процесу ловлі при тролінгу, а проводка буде максимально комфортною. В ідеалі для троллінгу потрібні такі елементи:

 1. Моторка. Оптимальний варіант — якщо вона буде надувний, а довжина не буде перевищувати 3,5 м.
 2. Ехолот. Зрозуміло, цей прилад не є необхідним, але все ж з ним рибалка проходить зовсім по-іншому. Для троллінгу на річках цілком згодиться навіть найпростіший апарат, вироблений тільки 1 промінь.
 3. Якісний спінінг.

Дуже важливим моментом є підбір човни. Багато рибалок допускають помилку, купуючи плавзасіб невідповідного розміру, внаслідок чого маневреність істотно знижується. Якщо ловля найчастіше проводиться на невеликих річках, краще придбати коротку моторку, оскільки вона буде більш прохідною. Що стосується мотора, то він може бути будь-яким, головне, щоб його потужність була не менше 3 кінських сил.

Купівля вудилища

Снасти для троллинга — подбор правильной оснастки, изготовление снастей своими руками

Які вудки використовують для тролінгу? Єдине вудилище, відповідне для здійснення проводок тролінг — це спінінг. Але необхідно розуміти, що процес отримання повинен бути максимально комфортним, набувати спінінг потрібно з урахуванням деяких характеристик:

 • тестова навантаження. Оскільки для такого методу лову найчастіше використовуються великі і важкі наживки, і біля річки зазвичай досить швидка течія, тестова навантаження не повинна бути менше 50 р. Максимально допустимий показник — 150 г;
 • матеріал корпусу. Краще всього набувати композитні вудилища з додаванням скловолокна;
 • довжина. Оптимальний варіант — від 2 до 2,4 м. Фахівці запевняють, що вудлища, довжина яких варіюється в межах цих значень, дуже зручно тримати в руках. Крім того, ця довжина максимально полегшує процес виведення;
 • буд. Більшість шанувальників троллінгового вивудження віддають перевагу вудилищ з швидким або дуже швидким ладом. Якщо ж зупинитися на якомусь іншому варіанті, вудилище втратить приблизно половину чутливості.

Приманки, точно так само, як і снасті для троллінгу, можуть бути самими різними. Оптимальний варіант — придбати відразу кілька типів приманок, що володіють різною вагою. Якщо експериментувати, рибаку вдасться обловити не тільки глибинну, але й середню частину водойми.

Вибір котушки

Снасти для троллинга — подбор правильной оснастки, изготовление снастей своими руками

Незважаючи на те, що більшість сучасних рибалок віддають перевагу безинерционкам, які в народі більш відомі як «м’ясорубки», для троллінгу своїми руками вони будуть не самим підходящим варіантом. Враховуючи ті завдання, з якими повинна справлятися ця снасть, самим оптимальним рішенням буде зупинити свій вибір на мультиплікаторі. Якісна котушка повинна відповідати таким вимогам:

 1. Бути міцною і надійною. Оскільки при тролінгу на вудилище буде лягає велике навантаження, всі елементи повинні бути виконані з якісних матеріалів, а також мати гарну збірку.
 2. Прилад повинен справлятися з постійним навантаженням на шпулю і фрикціон.
 3. Шпуля повинна володіти великою місткістю.
 4. Найважливішим моментом є добре налаштований фрикціон. При відсутності певних навичок про налаштування цього елемента можна попросити продавців.
 5. Котушка повинна справлятися з різкими і потужними ривками і можливими зачепами наживки.

Якщо в котушці також буде матися датчик скинутого шнура, це виріб взагалі можна буде вважати ідеальним.

Купівля ліски

Снасти для троллинга — подбор правильной оснастки, изготовление снастей своими руками

Якщо планується ловля на тролінг, снасті повинні бути якісними, інакше проводка може бути неповноцінною. Це стосується навіть волосіні. Фахівці запевняють, що волосінь безпосереднім чином впливає на анімацію приманки, і від цього моменту багато в чому буде залежати результат улову. Для ведення лову троллинговыми снастями можна використовувати 2 типу шнурів:

 1. Мононитка. В даному випадку її основною перевагою є розтяжність. Коли волосінь має здатність розтягуватися, це суттєво полегшує процес витягування великої особини і одночасно з цим глушить занадто агресивну поклевку. Оптимальна товщина — 0,3 мм.
 2. Плетінка. Для троллінгу можна придбати фактично будь-плетенку, головне, щоб розривне навантаження становила не менше 10 кг. Що стосується товщини шнура — краще, щоб вона була не менш 0,19 мм.

Сказати, який саме тип шнура веде себе при тролінгу краще вкрай проблематично, оскільки обидва вироби зарекомендували себе тільки з позитивної сторони. Найбільш розумний підхід — поекспериментувати і з волосінню, і з плетінкою і вибрати для себе найбільш підходящий варіант.

Підбір наживок

Снасти для троллинга — подбор правильной оснастки, изготовление снастей своими руками

Багато новачків, які жодного разу не ловили рибу тролінгом, також плутаються і не знають, які приманки вважаються найбільш уловистыми. Необхідно розуміти, що проводка найчастіше буде проводитися в глибинних шарах водосховища, тому ідеальні троллинговые приманки повинні володіти пристойним вагою. Якщо купити занадто легкий воблер, він постійно буде спливати від швидкості двигуна і проводка буде зовсім не ефективною. Якщо бюджет обмежений, найрозумнішим варіантом буде придбати відразу кілька снастей різного типу:

 1. Воблери, призначені для глибоководної риболовлі.
 2. Важкі колебалки.
 3. Яскраві силіконові приманки з великими джиг-головками.
 4. Великі вертушки.

Зрозуміти, який саме тип наживок є найбільш уловистим, можна лише після проведення численних експериментів. Фахівці запевняють, щоб рибалка не була безрезультативною, рибалці потрібно буде не лише запастися необхідним обладнанням і снастями, але також вибрати підходящий для лову день. Робити це краще всього, відштовхуючись від спеціального рибальського календаря, в якому прописаний прогноз на кожен день року. Крім того, істотно полегшити задачу допоможе ехолот. Цей прилад позначить на екрані місця скупчення хижаків буквально через пару секунд після закидання, внаслідок чого рибак зможе підпливти і провести проводку в потрібній ділянці води.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: