Тролінг рибалка -що це таке, техніка як правильно ловити тролінгом в рибалці на річці

Тролінг рибалка, як правило, передбачає використання великої кількості штучних знарядь і матеріалів. Набагато рідше професіонали вдаються до живцам. І хоча такий спосіб вимагає не тільки теоретичних знань, але і практичних навичок, можна сказати про те, що в дійсності це захоплююче заняття, якому може навчитися кожен. Найголовніше, це для початку дізнатися, які правила існують у тролінгу і що для нього буде потрібно.

Поняття троллінгу і що воно означає

Троллинг рыбалка -что это такое, техника как правильно ловить троллингом в рыбалке на реке

Перед тим як відповісти на питання, як ловити тролінгом, необхідно розібратися, що таке тролінг. Техніка лову тролінгом передбачає використання однієї або кількох видів приманок для рибної ловлі за допомогою водного транспорту, наприклад:

 • човни;
 • катери;
 • інших видів водного транспорту.

Попередником тролінг риболовлі є метод «доріжки». Він передбачає використання весловому човни. Сучасний тролінг має найголовнішою перевагою порівняно з риболовлею біля берега — ймовірність зловити крупного хижака, активно який харчується на глибині в кілька разів вище, ніж при використанні класичних методів. В залежності від погодних і температурних умов хижак може різко міняти свої уподобання і поведінку, тому в тролінгу, як і в інших видах полювання, вкрай важливо мати кілька снастей, щоб догодити примхливої видобутку.

Це метод лову, не обмежує ні одного любителя в бажанні експериментувати. На жаль, придбати човен з мотором — дороге задоволення і придбати її може далеко не кожен.

Однак, щоб рибалити на більш економних човнах, можна запозичити основні прийоми сучасного виду полювання. Крім того, риболовлю, завжди можна організувати без додаткових навігаційних засобів, тим самим заощаджуючи кошти.

Універсальні принципи в тролінгу

Троллинг рыбалка -что это такое, техника как правильно ловить троллингом в рыбалке на реке

Риболовля на тролінг, як і будь-які інші методи, передбачає наявність цілої концепції і системи правил, що забезпечують отримання оптимального результату у вигляді многокилограммовой видобутку. Щоб тролінг в риболовлі вдався, рекомендується ознайомитися з наступними важливими принципами:

 1. Якщо спінінгові приманки виявилися рибаку ближче, то в якості альтернативи рекомендується використовувати воблери. В процесі підбору важливо звертати увагу на радіус і наявність здібності вібрувати (що максимально привертає увагу риби).
 2. Після активного полювання будь хижак намагається опуститися якомога глибше, оскільки його увагу не буде турбувати ні протягом, не впав з дерева листочок. Адже на дні відчуття вібрацій практично невідчутно.
 3. Для правильного здійснення техніки потрібно навчитися, як правильно брати здобич «за жабри», необхідно прочитати якомога більше інформації. Тролінгом на річці займатися простіше, оскільки визначити максимально точне місце розташування риби тут цілком реально і за мінімальну витрату часу.

Крім технічних моментів і іншого, кожен аматор, і професіонал постійно знаходиться в активному русі, що сприятливо впливає на організм. У разі якщо в човні буде хоча б один навігатор, можна сміливо говорити про те, що рибалки чекає відмінний улов.

Транспортні засоби, що використовуються в тролінгу

Троллинг рыбалка -что это такое, техника как правильно ловить троллингом в рыбалке на реке

Якщо початківець рибалка прийняв рішення розширити власні горизонти і зайнятися вивченням техніки лову тролінгом, то в першу чергу він повинен вибрати правильний засіб пересування. Для успішної організації процесу допустимо використання надувних моделей або корпусних човнів, в залежності від фінансових можливостей. Поширеними варіантами прийнято вважати:

 1. Корпусні моделі. Якщо планується похід з пари людина, то цілком достатньо звичайного ялика, хоча багато хто намагаються придбати середнього розміру катери. Все залежить від матеріального становища рибака.
 2. Надувні моделі. В даному випадку необхідно бути уважними, так як не кожна човен може використовуватися для активного троллінгу. Вона повинна володіти хорошою місткістю, так як рибаку треба покласти оснастку та інші троллинговые приналежності.

Окремо доведеться купувати мотор, вміє утримувати човен в рухомому стані протягом всієї риболовлі. Це означає постійну роботу хоча б на мінімальних обертах. Професіонали стверджують, що надувне судно не повинно бути менше трьох метрів, а двигун краще вибирати від шести літрів.

Яке обладнання знадобиться?

Троллинг рыбалка -что это такое, техника как правильно ловить троллингом в рыбалке на реке

Цей метод пов’язаний з активним поведінкою на воді, тому важливо завчасно подбати про страховочном обладнанні. Встановлюються фіксатори, що запобігають заплутування волосіні, а також утримують оснастку. Рекомендується встановлювати 3-4 фіксатора. Професіонали стверджують, що дорогі варіанти купувати не варто, оптимальними моделями є звичайні дешеві фіксатори. Підсаку для великої риби у риболовлі є обов’язковим пристосуванням. Для швидкого визначення скупчення видобутку рекомендується придбати ехолот. Також він стане в нагоді для:

 • визначення глибини дна;
 • визначення оцінки, наскільки потрібно опускати воблер.

Навіть якщо човен з електродвигуном, від несподіванок ніхто не застрахований, тому звичайні весла повинні бути в обов’язковому порядку. Особливо, якщо мова йде про «великій воді».

Снасті

Троллинг рыбалка -что это такое, техника как правильно ловить троллингом в рыбалке на реке

Порівнюючи з іншими методами, варто зазначити, що вибір снастей в тролінгу не має практично ніяких обмежень. Якщо знайти правильне місце, врахувати погодні умови і використовувати оснастку, яка припала до вподоби хижакові, то використання одного шнура або волосіні ніяк не позначиться на кількості улову. Однак професіонали рекомендують все ж придбати кілька спінінгів, де довжина вудилища не буде менше 180 див. Тестування котушки від 20 грам. Найчастіше вивуджувати видобуток доводиться з положення стоячи, тому вудилище і щільність ліски повинні мати більш високу міцність. Щоб добитися результату і не допустити помилок в оснащенні, рекомендується взяти до уваги наступні моменти:

 1. Для новачків троллінгового методу не варто відразу купувати дороге обладнання. Краще використовувати старі вудки для спінінга з відповідним вудилищем і волосінню.
 2. Волосінь відмінно підійде для окуня, оскільки вона володіє більшою амортизацією і риба залишається сидіти на гачку. Зривається вкрай рідко.
 3. Міцний плетений шнур допоможе організувати активну гру і максимальну рухливість для воблера. Швидкість, з якою рухається човен, не впливає на цей фактор.
 4. При активному використанні шнура рекомендується вибрати максимально пластичне вудлище. Вона відмінно плаває при невеликих поривах вітру.

Як правило, основними параметрами для організації успішного тролінгу є оптимальний вибір місця і принада.

Які приманки краще використовувати?

Троллинг рыбалка -что это такое, техника как правильно ловить троллингом в рыбалке на реке

Основний параметр при виборі приманки є радіус ураження. Він повинен повністю відповідати активності хижака і володіти певними властивостями. Важливо зазначити, що універсального рецепту приманки в тролінгу не існує, тому нерідко професіонали експериментують з наявною приманкою. Є кілька основних критеріїв, виходячи з яких варто вибирати оснащення:

 1. Розмір приманки повинен підбиратися відповідно до «робочої» глибиною. Великий розмір використовується, коли хижак активно гуляется у водоймі і знаходиться в постійному пошуку прожитку. Як правило, це осінній та зимовий сезони. Так як на цей час припадає максимально швидкий набір ваги, риба намагається вибирати корм великих розмірів.
 2. Знання водойми. Якщо рибалка має уявлення про рельєф дна, то це може зіграти для нього велику користь. Так, можуть використовуватися воблери з невеликим заглибленням до двох метрів.
 3. Гра з приманкою. Оскільки хижак є активною здобиччю, він чітко і швидко реагує на сторонні руху. В період низької активності можна використовувати шумові приманки для найбільшого залучення уваги.
 4. Колір приманки. Необхідно враховувати прозорість води, чистоту і кліматичні умови.

Рекомендовано вивчити пристрасті хижака, оскільки у кожного виду вони можуть бути різними. Наприклад, улюбленим ласощами щуки вважається краснопірка або плотва. Максимального ефекту можна досягти, якщо воблер буде забарвлений в подібні кольори.

Технічні моменти

Троллинг рыбалка -что это такое, техника как правильно ловить троллингом в рыбалке на реке

Основними факторами, необхідними для побудови всієї техніки тролінгу є: визначення швидкості течії у водоймі і яким чином відбувається лов (проти течії або вгору по річці). Для першого випадку характерний вибір уповільненої ходу. Середня швидкість не повинна перевищувати 3,5 км/ч. Снасть не повинна лежати мертвим вантажем на дні. Оптимальна відстань в діапазоні півметра. Для здійснення якісного контролю і вивчення рельєфу дна водойми краще всього скористатися ехолотом. Там, де існують перешкоди, обов’язково потрібно піднімати снасть, в іншому випадку можна обірвати волосінь. Тролінг є відмінним способом лову в тій місцевості, де присутній невеликий вітерець. Це пов’язано з тим, що використовується різка, переривчаста гра воблером для залучення великого хижака. Приманка заглиблюється нерівномірно в зв’язку з нерівною поверхнею дна. Рекомендується використовувати відразу декілька вудилищ. Краще всього брати з собою напарника, який допоможе стежити за плавальним засобом. А інший в цей же час буде відстежувати стан спінінгів. Оскільки в тролінгу не існує універсальної оснастки, то з собою краще всього брати кілька воблерів різних забарвлень і розмірів. Це пов’язано з різними погодними умовами, станом води, наскільки вона мутна. Багато професіонали стверджують, що якщо видимість на дні незадовільна, то можна використовувати воблери різних кольорів:

 • кислотних розквітом;
 • сріблястого;
 • золотистого.

Що стосується сезонності, то варто відзначити літній сезон. В першу чергу це комфортні погодні умови для рибалки, велика кількість хижака, відсутність великої кількості заборон на вилов деяких видів риб і заборона на використання біоресурсів. Однак, як і скрізь, існують недоліки. Самим серйозним вважається підвищена конкуренція серед інших бажаючих в пошуку великого улову. Крім того, якщо температура води висока, то хижак завжди прагне піти якомога глибше і розосереджується по всій наявній акваторії. Час годівлі дуже нетривалий, тому зловити цей період вкрай важко. Розглядаючи осінь, варто відзначити наступні аспекти: зниження конкуренції з боку інших рибалок, хижак активно нагулює «жирок», тому зловити найважчий улов набагато легше, ніж в інші пори року. Але найголовніше — використання оптимальної кількості методів. Останній аспект залежить цілком і повністю від умінь і навичок рибалка. Тролінг — це захоплююче заняття для любителів активної риболовлі. Але не варто забувати про техніку безпеки та правила поведінки на водоймі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: