Блешня на окуня — 10 кращих приманок для лову

Незважаючи на те що приманки для ловлі окуня стають все різноманітнішими з кожним роком, багато досвідчені рибалки віддають перевагу саме класичним блеснам. Але необхідно пам’ятати: щоб рибалка не закінчилася поразкою, підбирати блешні для лову окуня потрібно з розумом (точно так само, як і вибирати уловисті приманки на щуку), враховуючи особливості водойми і сезону. Як показує практика, ловити окуня на першу-ліпшу наживку не має сенсу, оскільки покльовка, швидше за все, буде відсутня. Іхтіологи стверджують, що окунь — досить хитра рибка зі специфічним характером, яка не буде накидатися на всі підряд. Краще всього вибрати снасть, відштовхуючись від таких рекомендацій:

 1. Весна. В цей час року хижак є дуже ненажерливим і реагує практично на всі приманки. Головне — щоб снасті були яскравими і об’ємними, інакше вони просто можуть бути непомітні в каламутній весняній воді. Якщо ж у рибака немає ніякого досвіду в ловлі окунів, перевагу краще віддати обертової блешні і закидати її на мілководні ділянки.
 2. Літо. Теплими літніми днями ці рибки також залишаються досить активними. Для того щоб прийти додому з великим уловом, рибалки радять в цю пору застосовувати вертушки на окуня (головне, щоб вони були невеликими). Ловля окуня на вертушку практично завжди є успішною, незалежно від часу доби і погоди. Але якщо ж рибалка проводиться у водоймі з великою кількістю трави, чагарників і корчів, набагато розумніше вибрати іншу приманку — блешню-незацепляйку.
 3. Осінь. Кращі осінні окуневі приманки — невеликі воблери і важкі колебалки. Фахівці запевняють, що цей результат багато в чому залежить від настрою рибок, тому краще всього мати з собою наживки різних кольорів. Для збільшення вилову восени також можна використовувати різні прикормки.
 4. Зима. Краща блешня на окуня взимку — блешня вертикальна і балансир. Подібні снасті мають трохи іншу конструкцію, тому їх доцільніше застосовувати взимку, а не влітку.

Фахівці стверджують, що підбирати окуневі блешня для конкретного сезону в будь-якому випадку потрібно, відштовхуючись від власних переваг і особливостей водойми. Тільки тоді вибраний екземпляр виправдає всі очікування.

Підбір снасті

Блесна на окуня — 10 лучших приманок для ловли

Щоб ловля окуня на блешню влітку і взимку проходила вдало, рибаку потрібно не тільки знати звички річкового хижака і вміти грамотно підбирати місце, але також мати хорошу екіпіровку. Риболовний спорт не так простий, як здається, тому до вибору снасті потрібно підходити продумано. Фахівці стверджують, що підбирати вудилище і оснастку потрібно саме виходячи від того, яка приманка буде використовуватися, але точно не відштовхуватися від розміру передбачуваної здобичі.

 • м’яке спиннинговое вудилище лайт-класу з тестовою навантаженням до 15 м є відмінним варіантом для проведення лову на воблер-кренки і блешні;
 • вудлище лайт-класу з середньо-швидким і швидким ладом дуже добре підходить, якщо планується ловля на твичинговые воблери;
 • ультралайт використовується, в основному, якщо ведеться спорт із застосуванням невеликих колебалок і вертушков.

Блесна на окуня — 10 лучших приманок для ловли

Дуже багато початківці спінінгісти також не можуть конкретно відповісти на питання, яка довжина повинна бути біля робочого інструменту. Вибираючи вудилище, потрібно відштовхуватися від того, яке завдання стоїть перед рибалкою і в яких умовах буде проходити ловля. Як показує практика, ідеальна довжина — від 180 до 240 див. Якщо рибалка буде проходити з берега, можна використовувати більш довгий варіант. Важливу роль в затриманні грають не тільки блешні на окуня, але і те, яка котушка коштує на вудлище. Навіть якщо рибка клюне на наживку — це ще півсправи. Рибаку треба встигнути підсікти і вчасно витягнути свою здобич на берег. Якщо риболовний спорт на піймання окуня в траві ведеться влітку, рекомендується зупинитися на безынерционном варіанті середньої потужності (шпуля також повинна бути середнього розміру). Якщо ведеться зимова ловля, то тут підходять навіть інерційні котушки і мультиплікатори.

Що стосується нитки, тут будь-яких обмежень немає, але все ж найбільш кращим варіантом є плетінка. Популярність подібного вироби обумовлена тим, що воно істотно збільшує чутливість вудлища, також з його допомогою можна здійснювати проводку будь-якого типу.

Типи блешень для ловлі окунів

Блесна на окуня — 10 лучших приманок для ловли

Умовно подібні спінінгові приманки на смугастика можна поділити на 2 типи:

 • вертушки;
 • колебалки.

Ці типи наживок істотно різняться між собою і володіють абсолютно різними якостями. Фахівці і досвідчені рибалки стверджують, що кращі приманки (за рейтингом) вкрай ефективні і продовжують стабільно працювати протягом усього сезону. Подібні наживки виробляються з різних матеріалів, їх можна використовувати для лову в річках, жабовниках, озерах і ставках. Якщо планується дорога покупка, щоб блешня на окуня влітку або уловисті вертушки на щуку не розчарували свого володаря, перед придбанням рекомендується подивитися рейтинг в інтернеті і вивчити всі достоїнства і слабкі сторони того чи іншого виробу.

Кращі вертушки, 10 кращих

Блесна на окуня — 10 лучших приманок для ловли

Обертові блешні для вилову річкових смугастиків — класичний варіант. На сьогоднішній момент риболовний спорт вже неможливо уявити без таких вертушок, і вони присутні фактично в кожному рейтингу. Будь-яка блешня на окуня подібного типу дає гарантований результат, навіть новачок-спінінгіст неодмінно повернеться додому з уловом. Саме тому, незважаючи на те що на прилавках магазинів представлений найширший асортимент воблерів, твистеров і микроколебалок, що обертається блешня до цих пір залишається одним з найбільш затребуваних виробів. Безсумнівним достоїнством таких наживок є і те, що ними дуже легко користуватися, так як вони не вимагають здійснення складних проводок. Найкращими моделями категорії є:

 1. Mepps Comet. Ця вертушка на окуня вважається універсальною, має овальну форму і обертається під кутом в 45 градусів. Наживка показує високу результативність як у стоячій воді, так і в річках з сильною течією. Одним з основних відмінностей цієї супер-блешні є те, що вона має ідеальний розмір, тому на неї прекрасно ловиться як молодняк, так і великі особини. Така наживка може мати різний окрас, але найчастіше на неї нанесені червоні, зелені або жовті цятки. Сам пелюстка практично завжди чорний.
 2. Meps Aglia Long. Уловиста блешня на окуня призначена для лову у водоймах зі швидким плином. Завдяки унікальній конструкції, принада практично не має опору і може йти навіть проти сильної течії. Також снасть ідеально підходить для літнього лову на мілководді, куди окуні люблять випливати пополювати.
 3. Myran Wipp. Дана «вбивця» окунів сама далекобійна. Її можна закидати на максимальні відстані навіть без досвіду. У вертушки є невеликий пелюстка овальної форми, завдяки якому вона ідеально веде себе фактично в будь-яких умовах. Відмітна особливість — на трійнику приманки насаджені 3 червоних пера. Для окунів рекомендуються вибирати наживку вагою в 3 або 5 р.
 4. Smith Niakis. Коли обговорюються найбільш уловисті вертушки, це виріб згадується одним з перших. Блешня має особливу систему обертання, завдяки чому виловити окуня можна буде практично в будь-якій водоймі.
 5. Panther Martin Original S. Модель є базовою, якщо проводиться риболовний спорт з виманювання окунів, її можна зустріти на всіх змаганнях. Снасть завжди працює дуже стабільно, за допомогою її можна зловити самого великого смугастика.

Єдиний мінус подібних виробів полягає в тому, що всі вони мають досить високою ціною. Але рибалки запевняють, що кожна з цих блешень коштує своїх грошей.

Рейтинг колебалок

Незважаючи на те, що рибалки почали використовувати колебалки для лову окуня влітку відносно недавно, подібні вироби вже є дуже затребуваними і популярними. Їх широка поширеність зумовлена тим, що вони чудово поводяться в диких водоймах з великою кількістю трави і водоростей. Які колебалки на окуня вважаються найкращими?

 1. Smith Pure. Ця блешня визнана однією з найбільш уловистых, застосовувати її можна в будь-яких погодних умовах. Ця мініатюрна наживка з легкістю зможе спокусити навіть самого ледачого окуня. Подібні наживки випускаються в декількох розмірах, але оптимальним вважається виріб, довжина якого становить 30 мм, а вага — 2,7 р.
 2. Waterland Renge. Мабуть, це найкраща приманка для окуня. Єдиний її мінус — снасть фактично неможливо знайти в нашій країні. Дана колебалка відрізняється незвичайною геометрією і має специфічну анімацію, завдяки чому не помітити її просто неможливо.
 3. Skagid desing Pri. Наживка має хорошу геометрію, що дозволяє з легкістю закидати її на далекі відстані. До особливостей вироби також можна віднести і те, що воно має мінімальний опір, тому його сміливо можна використовувати на річках з швидкою течією. Якщо ловля окунів проводиться восени, рекомендується зупинитися на цьому варіанті.
 4. Forest Marvel. Модель відрізняється крихітними розмірами і важить всього 0,6 м, зовні ця снасть трохи розплющена, що дозволяє застосовувати її абсолютно при будь-яких погодних умовах.
 5. Sv-fishing koketka. Ця наживка ідеально підходить для ловлі на ультралайт, випускається в різних розмірах і вазі.

Як показує практика, саморобні блешні на окуня (як і власноруч зроблена блешня на щуку) ведуть себе не так добре, як покупні вироби. Саме тому, якщо планується затримання великих особин, то краще не ризикувати і придбати дійсно вартісну модель, яка неодмінно виправдає свою вартість і прослужить не один сезон.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: