Коли клює окунь — прогноз клювання окуня

Коли клює окунь, знає кожен досвідчений рибак, адже ця риба є однією з найпоширеніших і періодично вона попадається на гачок кожному рибалці. Тим не менш багато новачків часто скаржаться на повну відсутність клювання. Фахівці запевняють, що таке «невезіння» може бути пов’язане з неправильним вибором снастей і приманок або неписьменним підбором місця. Щоб не провести час на березі з вудкою дарма, рекомендується подивитися прогноз клювання на найближчі дні або придбати спеціальний календар клювання окуня на рік, в якому буде детально розписано поведінку риби.

Основні відомості про клюванні

Когда клюет окунь — прогноз клева окуня

Досвідчені рибалки вже давно підрахували, коли клює окунь краще всього і на підставі цих даних склали свій прогноз. За статистикою сильний клювання окуня відбувається в такі періоди року:

 • протягом усього березня;
 • з травня до початку липня;
 • з серпня по вересень;
 • протягом грудня.

У лютому, квітні, липні та листопаді активність цього дрібного хижака помітно знизиться, навіть якщо його вдасться зловити, то улов буде досить скромним. А ось у січні та листопаді проводити ужение окуня абсолютно марно, оскільки смугасті мисливці будуть пасивними і навряд чи відреагують навіть на саму привабливу наживку. Якщо рибалка зацікавлений в упійманні саме цього виду риби, то краще всього окунь ловиться при підлідному вудінні (так свідчить прогноз на 2017 і 2018 рік). Якщо правильно підібрати снасті і вирушити на лови рибок по першому льоду або в перші весняні місяці, ймовірність чудового улову буде фактично 100%. Причому клювати окунь буде не тільки на поплавочные вудки, але і на снасті для вертикальних блешень.

Приблизно через 2 тижні після нересту та в перші весняні дні ловля окуня також буде дуже вдалою. У ці періоди зловити хижака можна буде навіть на спінінг. В якості приманок можна використовувати живця або штучні приманки.

Місця проживання

Когда клюет окунь — прогноз клева окуня

Так як окунь є досить невибагливою рибою, він водиться практично у всіх озерах і річках, причому комфортно себе відчуває як у стоячій воді, так і при сильному плині. Фахівці запевняють, що підвищена активність риби спостерігається вдень, коли вода більш-менш висвітлена. Вдалий прогноз лову окуня буде в таких місцях:

 • прибережні ділянки з великою кількістю водоростей;
 • неглибокі ямки і поглиблення;
 • ділянки з поваленими деревами і затонулими кущами.

Якщо у рибака є човен, можна спробувати повыуживать рибу на глибинних ділянках далеко від берега. На середині водосховища ймовірність зустріти достойну особина збільшується в рази, вага окуня в цьому випадку може досягати 2 кг.

Вибір приманок

Навіть якщо прогноз на піймання буде сприятливим, набагато розумніше використовувати відповідні наживки, які точно привернуть увагу окуня. У залежності від часу року риба може віддавати перевагу такі снасті:

 1. Зима. У мороз окунь віддає перевагу харчуватися мальками, мотилем і іншими дрібними тваринами організмами. Але якщо температура на вулиці буде більше -26 градусів, риба, швидше за все, просто піде до дна і не буде клювати.
 2. Весна. У період жора окунь ловиться практично на все, але особливо добре на черв’яків і риб’ячу ікру. Серед штучних наживок можна спробувати силіконові приманки і воблери мінімального розміру.
 3. Літо. Оптимальні наживки для літнього лову — поппери і штучні мушки.
 4. Осінь. В цей період року в якості приманок рекомендується вибирати живців.

Якщо завтра планується ловля річкового хижака, перш ніж вирушати на річку, обов’язково потрібно подивитися, який клювання прогнозується на цей день, саме тому у кожного рибалки повинен бути свій календар з риболовлі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: