Ловля окуня на живця: оснащення і техніка лову

Ловля окуня на живця завжди представляла для будь-якого рибалки непідробний інтерес. З одного боку, це дійсно азартно і захоплююче, а з іншого, цей процес не такий простий, як здається на перший погляд. Для лову окуня на живця потрібні певні знаряддя. Спробуємо розібратися в тому, як ловити окуня на живця.

Як ловити?

Ловля окуня на живца: оснастка и техника ловли

Час, коли проводиться ловля окуня на живця, визначається географічним положенням водного об’єкта. Але протягом усього липня і на початку серпня окунь буде клювати скрізь. День повинен бути з безвітряної і ясною погодою. Найбільшу активність окунь-горбач проявляє рано вранці і пізно ввечері. Серед мешканців прісних водойм окунь вважається найпоширенішим хижаком. Сплутати цю рибу з іншими представниками численних мешканців водойм вельми проблематично. Його можна дізнатися за наявності:

 • кількох темних вертикальних смуг;
 • горба.

Будучи представником хижаків, риба відрізняється активністю, агресивністю і нещадністю до своєї жертви. До того ж вона дуже кмітливість.

Окунь хоч і вважається великим хижаком, але зазвичай більш 1,3 кг не виростає. Хоча в окремих місцях іноді можна зустріти і більш великі особини. Були випадки, коли виловлювали екземпляри масою більше 3 кг. Як тільки вони з’являться з ікри, харчуванням для них служать мікроорганізми. Через якийсь час цього їм стає недостатньо, і вони починають полювання на мальків представників інших видів. Через півроку вони вже починають атакувати самотню рибу, залишила зграю. Предметом полювання окремих видів стає і сама зграя дрібної рибки.

Чим ловити окуня?

Ловля окуня на живца: оснастка и техника ловли

Місцезнаходження даного рибного представника визначається віком особини, типом водойми і порою року. У літній період риба знаходиться у заплаві, яка має достатню кількість рослинності. Її риба використовує, як укриття. Квітень — час майбутнього нересту. У цей період риба, збиваючись, утворює великі зграї. Місяцем пізніше зграя розбивається на дрібні групи, зосереджуючись в певних місцях водного простору, де й перебувають до самої осені. Велика особина відрізняється неймовірною агресією по відношенню до своєї жертви. Завзятості, з яким вони переслідують загублену зграї рибу, може позаздрити будь-хто. Переслідування буде тривати до тих пір, поки не настане момент, коли хижак наздожене свою жертву. Щоб рибне полювання була успішною, необхідна відповідна оснащення для лову. Для цього потрібні наступні рибальські атрибути:

 1. Вудлище з котушкою. Діна повинна бути достатньою за своїми розмірами, щоб з’явилася можливість зловити рибу. Інерції на котушці бути не повинно.
 2. Волосінь з ковзаючим поплавком. Він несе відповідальність, пов’язану з далеким і влучним занедбаністю.
 3. Наявність обмежувачів різного калібру. Матеріалом для їх виконання може служити силікон або гума. Вони служать для того, щоб зафіксувати поплавок на тій глибині, яка буде обрана. Опорою обмежувача служить грузило. Це не дозволить розбитися вузлику волосіні.
 4. Металевий повідець. Він буде служити своєрідним захистом снасті від гострих зубів хижака. Крім цього, він не дозволить мальку волосінь скрутити в пружину.
 5. Використовувати треба тільки якісні гачки. Це знизить кількість холостих покльовок. У рибалок на цей рахунок знайдеться парочка хитрощів. Одним гачком мальок зачіпляється за спинку, а другим — за губу. Можна дублюючий гачок залишити порожнім. Це підстрахує від можливості холостого клювання.

Він сприятиме і залученню хижака в тому випадку, якщо мальок буде млявим і не проявить активних рухів.

Окремі нюанси

Ловля окуня на живца: оснастка и техника ловли

Процес лову такого хижака пов’язаний з рядом особливостей. Всі їх можна звести до наступних позицій:

 • даний представник відрізняється дивною кмітливістю. Коли він бачить свою жертву, миттєво кидається і заковтує. Робить він це досить грунтовно. Тому цілком достатньо, якщо буде використовуватися гачок № 8. Основними вимогами до гачка є гострота і довгу цівку. Якщо використовувати такі снасті, дозволено розраховувати на досить великі екземпляри;
 • поплавець повинен бути важким і яскравим за своїм характером;
 • грузило розташовується від поплавця з відступом на 2 десятки сантиметрів;
 • вудлище повинно бути довжиною не менше 4, але не більше 6 м. Цей варіант буде найоптимальнішим.

Достатнім буде використання леси, товщина якої становить 0,3 див.

Ловимо великого хижака

Ловля окуня на живца: оснастка и техника ловли

Використання малька цілком прийнятно, якщо ловити окунців невеликого розміру або середні особини. Але той, хто хоче стати власником великого трофея, повинен підійти до цього питання трохи інакше. Найкращим місцем для цього буде глухе лісове озеро. Тут можна добути непогані екземпляри цього представника. Багата окунем водна гладь торф’яних озер. Але велика риба не задовольниться насадженим звичайним білим карасиком. Вона зволить щось набагато більше. Може зажадати в ролі насадки свого невеликого побратима. Можна виділити традиційні місця, де полюють на великого представника:

 1. «Віконця» у водній рослинності. Тут у розпал спекотного липневого дня і мешкає видобуток.
 2. Ще одним видом є «доріжка». Насаджують живця і ведуть їм вздовж смуги з рослинністю. Тут насадка грає роль блешні. Поплавець повинен бути великий, грушоподібної форми. Своїми рухами вона приверне хижака.

Важливим завданням є збереження живця в активному стані. У спекотний літній день виконати це вельми проблематично. Це обумовлено швидким прогріванням води. Для зберігання малька ніколи не треба використовувати металеву ємність або ту, матеріалом для виготовлення якої є прозорий пластик. Для цієї мети цілком підійде відерце з непрозорої пластмаси. Його слід накрити рушником.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: