Ловля окуня на поплавкову вудку — як ловити на живця влітку

Ловля на окуня на вудку — це надзвичайно азартна і проста риболовля, яка доступна кожному рибалці незалежно від досвіду та віку. Але навіть така ловля вимагає певних умінь і підготовки. Знання звичок окуня, місць його проживання, особливостей годівлі, а також належна підготовка снасті дозволять з успіхом рибалити на будь-якій водоймі.

Місця проживання окуня

Ловля окуня на поплавочную удочку — как ловить на живца летом

Ареал проживання окуня досить широкий, він зустрічається повсюдно. У будь-якому, самому маленькому озерці або великою судноплавною рікою обов’язково можна знайти цього смугастого хижака. Виняток становлять лише ті неглибокі водойми, які промерзають взимку до дна. У таких місцях окуня гарантовано немає. На водоймі шукати окуня треба в зонах з рослинністю, де він ховається, чекаючи на здобич. У спекотні дні окунь ховається в тіні під навислими деревами, містками, великими листям латаття. Потрібно мати на увазі, що дуже тепла вода змушує рибу йти на глибину, де температура нижча. Коли у водоймі з’являються мальки, хижак починає збиватися в зграї і полювати на риб’ячу дрібноту. В такі періоди він проявляє себе сплесками, вистрибуючи з води при гонитві за здобиччю. Ці моменти найбільш перспективні з точки зору лову «матросиков».

Великий окунь, так званий горбач, тримається особняком, ховаючись в заростях або коряжнику. Спіймати такого на поплавкову вудку дуже непросто і такі випадки рідкісні.

Отже, на що ж повинен орієнтуватися рибалка при пошуку окуня:

Ловля окуня на поплавочную удочку — как ловить на живца летом

 • на наявність водної рослинності (очерет, рогіз, латаття та інше), в якій обожнює ховатися окунь;
 • на присутність малька у водоймі;
 • на зовнішні ознаки активності окуня: сплески, характерне панічний вистрибування безлічі мальків з води;
 • на чистоту води (в мутної, брудної води окунь майже не живе);
 • на значні перепади глибин, наявність брівок, ям;
 • на наявність коряжника і топляк.

Але взагалі кажучи, знайти смугастого на водоймі легко, оскільки він дуже поширений. У невеликих озерах цей хижак може вибити всю рибу, так як дуже ненажерливий і з’їдає масу малька. Та й у великих і малих річках прогнозувати наявність окуня можна зі стовідсотковою впевненістю. Однією з ознак окуневої активності можуть бути чайки, що збиваються в зграю над так званим ” котлом — місцем полювання окуня на малька. Досвідчені рибалки, слідуючи за птахами, ніколи не залишаються без улову. Помічено також, що «полосатик» не дуже любить місця з швидким перебігом, воліючи стоячу воду або місця з невеликою тягою. Знаючи місця проживання смугастого хижака, можна досить успішно рибалити з поплавковою снастю і сподіватися на гарний улов. Як же зловити окуня на поплавкову вудку?

Наживки і насадки на окуня

Ловля окуня на поплавочную удочку — как ловить на живца летом

Окунь — риба хижа, тому насадки повинні бути тваринного походження або імітують якусь живність. Голодний окунь вистачає все без розбору, привернути увагу ситого або млявого «матросика» — завдання не з легких. Звичайно, окунь відомий як риба спінінгістів, які ловлять його на блешні, силіконові приманки і ловлять досить успішно. Але і вудкою можна добре ловити «матросиков», особливо відразу після нересту. Наживки при лові окуня на поплавкову снасть можуть бути найрізноманітнішими:

 1. Хробак.
 2. П’явка.
 3. Личинки комах.
 4. М’ясо раку або молюска.
 5. Опариш.
 6. Мотиль та інші.

Найпоширенішою наживкою на окуня є черв’як. Причому для успіху лову суттєвої різниці між гнойовими і земляними черв’яками немає. Інші приманки можуть працювати гірше або краще в залежності від уподобань смугастого у конкретному водоймі. Наживку можна насаджувати, не ховаючи жало гачка, тому що для окуня це не має істотного значення. Він завжди бере бадьоро, жадібно, сходи і холості покльовки рідкісні. Прикормка, як правило, при ловлі на поплавкову вудку не потрібно, але деякі рибалки використовують рубленого хробака, мотиля для залучення хижака. Але можна підгодовувати не окуня, а його видобуток: приманити з допомогою, наприклад, хліба до місця лову малька. Тільки необхідно не кидати хліб у воду, а за допомогою спеціальної снасті, що складається з волосіні, грузила на кінці і прив’язаного до волосіні шматочку хліба зафіксувати прикормку безпосередньо в місці лову. Мальки зберуться на годування, а за ними підійде і хижак. Також при вудінні на вудку використовують живця. Наловити його можна за допомогою дрібнопористий підйомника, а потім насаджувати на гачок за спинку. Розмір рибки не повинен перевищувати 4-5 сантиметрів. Ловля окуня на живця вигідна і цікава, адже найчастіше живець приносить більший успіх, ніж черв’як. Крім того, при лові на живця більше шансів зловити крупного горбача.

Підготовка і оснащення снасті для лову окуня

Ловля окуня на поплавочную удочку — как ловить на живца летом

Ловля окуня на вудку вимагає ґрунтовної підготовки. Снасть повинна бути легка, але досить міцна, оскільки окунь — риба упористая і пручається досить активно. Для підготовки снасті нам буде потрібно:

 1. Вудилище (розглянемо махове, як найпростіший і найпоширеніший варіант).
 2. Основна волосінь і поводковая.
 3. Поплавок.
 4. Грузила-дробинки.
 5. Гачки.

Приступаючи до монтажу, відміряємо потрібну кількість волосіні і з допомогою коннектора кріпимо на вудлище. Використання повідків необов’язково, але якщо вони все ж таки застосовуються, то волосінь для них повинна бути на 0,01-0,02 мм тонше основної. Використовуємо глуху оснастку, тобто закріплюємо поплавок на волосіні за допомогою кембрика або стопорка. Поплавок використовуємо звичайний. Для лову з берега на тихій воді дрібного окуня цілком зійде гусяче перо. Якщо ж передбачається ужение на великому водоймі з течією, то треба використовувати поплавок з більшою вантажопідйомністю, особливо для лову окуня на живця. Нижче поплавця ставимо грузила, розподіляючи їх по волосіні від поплавця до гачка відповідно розміру — від великого до маленького. У 20-30 сантиметрів від останнього грузила прив’язуємо гачок. Снасть готова. Товщина волосіні, використовуваної в цій снасті, від 0,12 до 0,25 мм Розмір гачка — №7-8, довжина вудки — 4-6 метрів. Можна використовувати як махову, так і болонську снасть. Використання великих гачків допустимо, оскільки у смугастого хижака досить велика паща і він без праці заковтує велику наживку з гачком. Риба не пуглива, тому можна користуватися поплавком яскравих кольорів. Зібравши снасті, вирушаємо на водойму, щоб практикою відповісти на питання «Як ловити окуня на поплавкову вудку»?

Риболовля на окуня

Ловля окуня на поплавочную удочку — как ловить на живца летом

Ловля окуня влітку нехитра. Потрібно знайти на водоймі місце його проживання або годування і приступити до лову, дотримуючись при цьому кілька простих правил:

 • закидання снасті виробляти як можна точніше на місце годівлі;
 • глибину лову виставляти не більше метра-півтора;
 • не робити різких розгонистих підсічок: у окуня слабкі губи і є ризик розірвати їх;
 • при виведенні не форсувати події з тієї ж причини;
 • стежити за обстановкою, щоб не упустити переміщення окуня.

Восени, коли риба йде на глибину, налаштування заглиблення наживки на снасті приводиться у відповідності з новими умовами. Риболовля стає більш розміреним, підвищуються шанси зловити крупного хижака-горбача. Навесні, коли йде нерест, «полосатик» малоактивний і полювати за ним з поплавковою снастю неефективно. Ловити окуня влітку на поплавочку з використанням живця — азартна і динамічна рибалка. Здобувши дрібних рибок для наживки, чіпляємо їх на гачок і закидаємо снасть в точку годування окуня. Тут головне стежити за життєздатністю живця, так як на мертву рибку поклевок не буде. Ранок та вечір — найкращий час лову окуня, вдень він не такий активний, а вночі — зовсім неактивний. У червні-липні «матросик» прекрасно ловиться на поплавочку і вона може в цей час конкурувати навіть зі спінінгом. Ближче до осені зловити вудкою смугастого стає складніше. Ловити окуня на поплавкову снасть можуть абсолютно всі, але особливо ця рибалка підходить тим, хто тільки починає освоювати рибну ловлю як таку: є можливість придбати досвід і «набити руку». Ну а для бувалих рибалок, це можливість потренуватися і похвалитися уловом перед домашніми і друзями.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: