Ловля окуня на спінінг в червні, влітку: оснащення і приманки, як правильно ловити щуку і окуня з берега і на що

Влітку ловля окуня на спінінг — захоплююче заняття. Хижак активізується, і риболовля стає цікавою. При грамотному підході можна буде завжди повертатися з уловом. Для початку потрібно вибрати спінінг на щуку або окуня, визначитися з приманками, освоїти техніку закидання. Важливо зібрати оснащення, що підходить за параметрами.

Окунь — затребуваний хижак

Ловля окуня на спиннинг в июне, летом: оснастка и приманки, как правильно ловить щуку и окуня с берега и на что

Щоб довідатися секрет, як зловити окуня, треба для початку вивчити особливості проживання у водоймах, харчування. Хижак приваблює рибалка весь рік. Щоб було клювання, важливо відшукати кращі ділянки. Зазвичай ловля щуки і окуня відрізняється. Багато що залежить від погоди, розміру риби. У Росії окунь водиться практично повсюдно:

 • глибокі і рівнинні річки, де є спокійний плин;
 • водосховища та озера;
 • невеликі замкнуті водойми.

Окунь — унікальна риба, стійка до нестачі кисню, що враховується у виборі місця для закидання. На рыбинке є смужки, від чого її часто називають матросик.

Рибалка влітку: основні секрети ловлі хижака

Ловля окуня на спиннинг в июне, летом: оснастка и приманки, как правильно ловить щуку и окуня с берега и на что

На питання, як ловити окуня можна швидко знайти відповідь. У літній сезон ця риба є найбільш доступним хижаком. Коли проходить нерест, вони розпадаються на невеликі зграї. Займають ділянки з нормальним кормом, де можна сховатися від нападу хижаків. Легко взяти окуня на спінінг з берега або відправитися на риболовлю з човна. Може виконуватися ловля хижака без поплавця або з ним. Завжди є можливість експериментувати. Якщо планується зимова полювання, то снасті для лову потрібно підбирати відповідні. Обрана поплавкові оснастка повинна бути наступною: плетена волосінь з силіконовою змазкою. Тільки так шнур не перемерзнет. Полювання на окуня, як і на щуку, відбувається з підбором місця, принади. Всі способи підбираються в залежності від того, в якому місці планується порибалити. Наприклад, взимку використовується джиг. Окунь — всюдисущий розбійник, який велику активність проявляє влітку. У цей період їх раціон становить:

 • дрібна риба, тобто плотвичка, уклейка, верховодка;
 • личинки навколоводних комах;
 • п’явки;
 • донні безхребетні.

Хижак найбільш активний вранці і ввечері. Як тільки сонце піднімається, риба починає їсти. Це триває кілька годин. Вдень окунь «відпочиває». За пару годин до заходу хижак знову починає харчуватися. Цей розбійник може бути активним протягом дня, якщо погода прохолодна і похмура. Добре буде ловитися риба перед і після грози. У цей період хижак активно атакує. Тут важлива правильна приманка, яка дозволить зацікавити трофей. Окунь відмінно клює, якщо:

 • атмосферний тиск низький, тільки різкі стрибки стають причиною відсутності клювання;
 • похмура погода і невеликі дощі;
 • південний, західний вітер. Якщо вітер північний, варто відмовитися від риболовлі;
 • температура води +10-+20 градусів;
 • світлий час.

Враховуючи режим харчування і погоду, вийде хороший улов. Якщо сила вітру періодично змінюється, кльову не буде.

Де можна знайти окуня влітку

Ловля окуня на спиннинг в июне, летом: оснастка и приманки, как правильно ловить щуку и окуня с берега и на что

Рибки в основному живуть невеликими зграями. Представники середнього розміру створюють групи, що займають надалі аномальні місця. Вони часто набігають на дріб’язок. Великі представники відрізняються прихованої життям: збираються по кілька представників і займають глибину. Потрібно враховувати, що у водоймі складно буває знайти смугастого. Але можна все ж виділити характерні місця проживання, де буде хороший клювання:

 • затоки, замкнуті відгалуження, затони;
 • рукави, протоки;
 • прибережні ділянки, місця, які поросли рослинністю;
 • різкі берегові бровки;
 • перекати з різним дном;
 • прибережні канави;
 • коси.

Влітку хижака краще шукати там, де глибоко, присутні ями або біля прибережних заростей. Тут можна сміливо займатися ловом смугастого? Біля берега водиться невелика риба, яка називається «матросик». Окуня водиться достатню кількість поблизу заростей. У серпні розбійник починає йти подалі від берега. При бажанні зловити крупного хижака завжди потрібно ловити на глибині або в місцях з наявністю корчів.

Збираємо правильно поплавкову снасть

Ловля окуня на спиннинг в июне, летом: оснастка и приманки, как правильно ловить щуку и окуня с берега и на что

Окунь не відрізняється особливо великими розмірами. Коли рибалка на окуня відбувається влітку необхідно підбирати легку снасть класу лайт або ультралайт. Це буде ідеальний і доступний вибір. З гарними снастями завжди ловиться розбійник. Головне, правильне поєднання всіх складових. Не варто забувати про поплавок, який просигналізує про поклевке. Якісна оснащення доступна всім рибалкам. Якщо задумалися, як зібрати спінінг на окуня, ось перелік:

 1. Вудлище на 2 м підійде для лову з берега. На далекі заброси спінінг потрібен на 2,5 м. Підійде спінінг ультралайт з верхнім тестом 7-9 р. Трофей ловлять на джиг при наявності великої течії, підходить тест 30-40 р.
 2. Котушка потрібна безынерционная 1000-2500, підійде для закидання легких приманок з тонкою волосінню. Такий котушкою зручно користуватися навіть новачкові.
 3. Тест — відповідає вазі приманки. Зазвичай використовують спін з показником 10-15 г. Бувають випадки, коли потрібен тест 20-25 р.
 4. Підбирається волосінь з урахуванням особливості риби. Протягом всієї полювання вона енергійна. У період, коли риба не відрізняється особливою активністю, як ліски використовують мононитка. Вона практично непомітна у воді. Плетінка волосінь призначена для активної риби, так як дозволить відчувати обрану приманку. Таку мотанку використовують, якщо відбувається ловля окуня на спінінг влітку в заростях або під час твичинга.
 5. Якщо може впійматися щука, то краще використовувати металевий повідець. Його довжина повинна бути 10-25 див. Для обережного або занадто пасивного окуня вибирають повідець, виконаний з монолескі або флюрокарбона до 40 див. Вони практично непомітні для риби.

З таким оснащенням рибалка пройде успішно. Потрібно обов’язково знати, яку волосінь вибрати для спінінга для оснащення. Її підбирають залежно від води, активності смугастого. Наприклад, плетінка волосінь завжди ефективна з воблерами. В зарослих зонах вона незамінна. У діаметрі волосінь може бути 0,2 мм. Для оснасток вона підходить ідеально, так як відрізняється жорсткістю, міцністю. Подібна волосінь зможе витримати великий трофей. Питання, чому і як оснастити спінінг актуальне для літньої риболовлі. Існує багато снастей, але вибираємо завжди краще. Добре мати не один спінінг для лову окуня, щоб використовувати їх в різних ситуаціях.

Якими приманками краще користуватися

Ловля окуня на спиннинг в июне, летом: оснастка и приманки, как правильно ловить щуку и окуня с берега и на что

Слід знати, як вибрати приманку для лову окуня, що дозволить отримати нормальний кльов:

 1. Обертається блешня — одна з кращих приманок для лову окуня на спінінг в літній період, коли розбійник пасивний. Так що краще скористатися такою приманкою під №00 або №3. Від такої блешні точно не піде хижак.
 2. Воблер — ще одне популярне виріб, який допоможе отримати нормальний кльов на окуня весь сезон. Підходить для будь-яких умов.
 3. Джиг — твістери, віброхвости або поролонові рыбинки. Це будуть кращі приманки для ловлі окуня спінінгом влітку. Трофей ловлять з важкої приманкою, такий як джиг-головки або твістер.
 4. Поппер — досить уловиста приманка для окуня на кінець літа.
 5. Спиннербейт — приманка для заростей в районах коряжника. Хижак відмінно на неї реагує.
 6. Мушка — з нею добре ловиться риба, хоч окунь клює слабо на дрібну приманку.
 7. Коливається блешня — вибір для великого окуня, підходять вироби середньої величини.

Невеликого окуня краще ловити на маленьку приманку з легким вантажем або взагалі без огрузки. На мушку добре ловиться окунь на спінінг з бомбардой небудь вантажем. Від такого оснащення не варто відмовлятися.

Кращі методи лову окуня

Ловля окуня на спиннинг в июне, летом: оснастка и приманки, как правильно ловить щуку и окуня с берега и на что

Не багато рибалки знають, як правильно ловити окуня на спінінг. Існує кілька способів хорошою проводки:

 • ривкова або твичинг;
 • ступенева;
 • рівномірна.

Ступінчаста проводка вважається найкращою під час лову джигом. Коли рибалкою закинута приманка, вона повинна опуститися на дно. Потім ручкою котушки робиться кілька оборотів. Далі потрібна пауза, щоб приманка впала. Так можна пограти з окунем і спіймані результати вас вразять. Рівномірна проводка ідеальна для використання блешні, спиннербейта або силіконової приманки. Рибалці досить підмотувати волосінь і обертати котушкою в рівномірному темпі. Ривкова проводка підходить під час застосування воблерів. Такими способами можна зловити крупного хижака. Потрібно робити різкі рухи вудлищем. Приманка під водою буде здійснювати стрибок. Після цього витримують паузу і вимотують слабину. Так ви зловите непоганих матросиков. Такі способи лову дозволять привернути увагу смугастого розбійника. Освоїти запропоновані проводки буде нескладно. Від приманки залежить, яким способом ловити хижака.

Особливості ловлі окуня навесні і протягом усього літа

Ловля окуня на спиннинг в июне, летом: оснастка и приманки, как правильно ловить щуку и окуня с берега и на что

Полювати на смугастого хижака можна, поки відкрита вода. Весна — найкращий час для ловлі цієї риби. Саме тоді окунь починає відгодовуватися після зимових холодів. Така поведінка пояснюється преднерестовым жором. Щоб ловля окуня навесні на спінінг була продуктивною, потрібно грамотно спланувати поїздку на водойму. На початку весни окуня потрібно шукати на ямах, де він може зловити невелику рыбинку і добре покормиться. Підпливає до берега в квітні, коли вода вже трохи прогріється. Відбувається ловля окуня в травні на спінінг досить продуктивно. Це пов’язано з особливістю його живлення — він переходить на літній режим. До того ж починається вже спека і активність зростає. Протягом літа тактика ловлі окуня може змінюватися. В кінці травня і початку червня хижак займає наступні місця:

 • прибережні зарості;
 • мілководдя, які добре прогріваються;
 • ями, які знаходяться далеко від берега.

У цих зонах зловити окуня в червні досить легко. Найгірший час для спінінгіста — липень, і триває воно до серпня. В такий час ловля окуня не завжди супроводжується хорошим кльовом. Не багато хижаки реагують на запропоновану приманку. Але окунь все ж продовжує клювати і радувати рибалок. Можна і в липні на спінінг взяти трофей. Звичайно, великий клювання не гарантований. Зазвичай ловля окуня влітку являє собою цікаве заняття. Тільки в спеку не завжди виходить зловити велику рибу. Сприятливим часом для лову вважається серпень. У цей період окуні активізуються і починають збиратися в зграї. Їх дуже цікавить дрібна рыбинка, і вони атакують. На невеликій принаді можна зловити непоганий трофей. Поступово окуні починають перебиратися від прибережної зони до глибині. Відбувається це через похолодання. Займаючись ловом риби, цей нюанс потрібно враховувати. В залежності від місяця підбирається тактика лову хижака.

Рейтинг спінінгів: кращі рішення для окуня

Ловля окуня на спиннинг в июне, летом: оснастка и приманки, как правильно ловить щуку и окуня с берега и на что

Досвідчені рибалки виділяють наступні спини, які варті уваги:

 1. Extreme Fishing Panache Obsession 742 M — для окунів відмінна спиннинговая вудка. Довжина 2,23 м, тест 4-18 р. Підійде для різних насадок, можна вдало ловити окуня влітку, наприклад, у липні, коли покльовка знижується. Тільки від маленьких приманок і блешні варто відмовитися.
 2. Maximus Fish Poison 23L — тест 2-11 м, довжина 2,28 м. На спінінгу використовується ступінчаста проводка. Пропонують окуні легкі джиги.
 3. Nautilus Magnet 802ML вважаються кращими спинами. Довжина 2,44 м, а тест 5-21 р. Відбувається рибалка на спінінг цієї моделі з застосуванням воблерів. Можна зловити великого або середнього хижака. Є спінінгові вудки і з меншим тестом. З ними можна зловити невеликих матросиков.
 4. Norsteam Micromania 792L — тест 1,5—10 м, довжина 2,36 м. З ним ловимо окуня влітку на спінінг на джиг, використовуємо блешні і навіть воблери.
 5. Maximus Dreamer-X 902M — являє собою найпотужнішу спиннинговую вудку з тестом 7-35 р. Це найкращі рішення для лову в різних ситуаціях: для риболовлі з човна або з берега.

Підбирати спін варто з урахуванням того, яку приманку планується використовувати.

Гідні приманки для ловлі окуня на спінінг

Ловля окуня на спиннинг в июне, летом: оснастка и приманки, как правильно ловить щуку и окуня с берега и на что

У рибалок часто виникає питання, на що ловити окуня в липні і протягом усього літа. Пропонуються такі приманки на окуня спінінгової вудки, які користуються попитом. На них не один рибалка зловив трофей. При правильному підході можна зібрати відмінну оснащення для лову хижака. Серед спійманих риб можуть бути навіть щуки. У ролі спінінгових приманок виступають:

 • воблери;
 • блешні;
 • джиг.

Такі насадки доступні у великій різноманітності. Для спиннингового лову можна брати і інші принади. Дізнайтеся, як ловити окуня на спінінг, виберіть приманку для розбійника. Класикою вважаються блешні Mepps:

 • Lusox;
 • Aglia;
 • Comet Black Fury;
 • Aglia Long;
 • Comet Decoree.

На них ловили не один трофей. На такий приманки дозволяється ловити весь червень, підійде для липня і до кінця всього сезону. Якщо вибрано спиннинговый варіант лову риби, підбирають оптимальні наживки. Ближче до червня рибалки починають використовувати воблери 50-70 мм для всього сезону. До будь-якого спінінга підійдуть:

 • Salmo Hornet;
 • Yo-Zuri Hardcore;
 • Masu Masters Shad;
 • A-elita Crank Minnow.

Для оснащення восени і взимку краще вибирати джиг. Влітку його використовують у стоячій воді і великій глибині. Класикою вважаються віброхвости і твістери на 2,5—3,5 дюйма — знаходяться на хорошому рахунку у рибалок. Користуються попитом вироби Lucky John. «Подобаються» окуні приманки з ароматизаторами, які часто називаються «їстівна гума».

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: