Ловля великого окуня: як правильно спіймати найбільшу рибу

Ловля великого окуня — дуже цікава, але в той же час непросте завдання. Незважаючи на те, що ці хижаки поширені на території Росії, рибалкам на гачок найчастіше трапляються особини, чия вага не перевищує 300-500 р. Досвідчені рибалки запевняють, що великі окуні ведуть себе інакше, ніж дрібні рибки, і, щоб зловити їх, потрібно знати особливості поведінки риб. Як зловити крупного окуня, і які снасті потрібно використовувати, щоб рибалка не пройшла марно?

Місця проживання

Ловля крупного окуня: как правильно поймать самую крупную рыбу

Найбільший окунь може попастися на вудку і у відносно невеликій водоймі, але така затримання, швидше за все, буде випадковістю, а не закономірністю. Необхідно розуміти, що великі особини мають потребу у великій кількості їжі, а хороша кормова база може бути тільки у великих водоймах. Саме тому проводити ловлю в невеликому водосховище просто не має сенсу. Щоб зловити великих окунів, також потрібно враховувати такі моменти:

 1. Специфіка рельєфу. Оптимальна глибина — 1-6 м, бажано, щоб на дні була велика кількість каменів, корчів, черепашнику та різних новоутворень. Для лову окуня вудку краще всього закидати на мілину, оскільки ці хижаки воліють полювати недалеко від берега, на ділянках, де є ямки і невеликі поглиблення. Як показує практика, якщо на річці є ділянка з різким перепадом по глибині, ймовірність того, що в цьому місці буде водитися великий хижак практично 100%.
 2. Час риболовлі. Окуні, як і більшість інших хижаків, воліють полювати в ранкові години і після заходу сонця, тому ловити їх потрібно саме в такі періоди. Вдень і вночі рибалка навряд чи буде ефективною, оскільки як великі, так і дрібні особини будуть лежати в ямках на дні. Виловити великого окуня вдень можна спробувати тільки на дуже пристойній глибині — 7-9 м.
 3. Стайность. Окуні воліють жити невеликими групами, їх часто можна зустріти в прибережній зоні, де вони полюють на дріб’язок. Що стосується особин більше, то вони частіше тримаються відокремлено.

Фахівці стверджують, що шанс зловити великих окунів зростає у вітряну погоду, так як при таких умовах з дна піднімається вся муть і донний корм, який активно починають поїдати дрібні рибки, привертаючи тим самим увагу хижака.

Вибір снастей

Ловля крупного окуня: как правильно поймать самую крупную рыбу

Важливо розуміти, що окунь — досить активна і сильна риба, яка під час лову і виведенні буде сильно чинити опір. Щоб ловля великого окуня не закінчилася поразкою, рибаку потрібно як слід підготуватися. Ці річкові мешканці добре ловляться на такі пристосування:

 • донна вудка. Якщо ловите рибу з берега, то найрозумніше скористатися саме цією снастю;
 • спінінг. Більше підходить для риболовлі з човна.

Досвідчені рибалки також радять новачкам використовувати ехолот. Це пристосування позначить знаходження великої риби, що істотно полегшить процес риболовлі. Що стосується інших снастей, то їх також потрібно підбирати з розумом. Найважливішу роль у такій риболовлі грає волосінь, її діаметр повинен бути не менше 0,3 мм, в іншому випадку мононитка може просто порватися під ривками хижака. Повідець також повинен бути достатньо міцним, найбільш відповідний діаметр — 0,15 мм, довжина — до 50 см. Для оснащення можна вибирати будь-яку котушку — як безынерционка, так і мультиплікатор чудово впораються із завданням. Але за статистикою велика частина рибалок все ж віддає перевагу першому варіанту.

Підбір наживок

Ловля крупного окуня: как правильно поймать самую крупную рыбу

Як ловити окуня і яке «частування» краще піднести самим великим особинам? При лові дуже важливо враховувати смакові уподобання смугастого хижака, інакше рибалка закінчиться поразкою. Ловимо рибу, використовуючи такі приманки:

 • живець. Якщо в якості наживки використовувати невелику рибку, вона неодмінно приверне увагу річкового розбійника. Але вибирати потрібно дрібних рибок, таких як карасик, плотва уклейка або верхоплавка;
 • силіконові наживки. Також є досить уловистыми, але перевагу краще віддавати великим виробів. Найкращим варіантом з силіконових наживок є виброхвост, твістер і обертається блешня;
 • балансир. Це виріб дуже добре себе зарекомендував при зимовій ловлі. Балансир — штучні рибки, виконані з твердого пластика і мають практично природне забарвлення. Їх безперечною перевагою є присутність гачків з 3 сторін, що практично виключає вірогідність того, що риба зірветься.

Якщо рибалка мріє піймати самого великого окуня, підбирати приманки потрібно йому під стать. Якщо ж вибрати непривабливу наживку середнього розміру, велика особина навряд чи зверне на неї увагу.

Основні рекомендації

Ловля крупного окуня: как правильно поймать самую крупную рыбу

Вивуджування великих хижаків сильно відрізняється від риболовлі на дрібних річкових мешканців. Щоб не піти ні з чим, рибалка повинен не тільки володіти певними знаннями, але також мати хорошу вправність. Щоб річковий розбійник не зірвався з гачка, потрібно пам’ятати про такі нюанси:

 1. Окунь атакує приманку дуже швидко і люто. Саме тому підсікати рибу потрібно з великою швидкістю і силою. Досвідчені рибалки радять відмотувати волосінь не більше ніж на 30 м, інакше хижак з-за різких рухів може зірватися і поплисти.
 2. Проводка приманки підбирається з урахуванням того, на якій глибині ведеться ловля. Як показує практика, окунів більше приваблюють різкі рухи наживки.
 3. Враховуючи особливості поведінки риби, рекомендуються користуватися яскравими помітними наживками.

Процес отримання цього хижака дуже цікавий і захоплюючий. Але потрібно пам’ятати, що окунь — досить розумна і хитра риба, тому до підбору снастей і наживок потрібно підійти з максимальною відповідальністю. Якщо рибак буде враховувати всі рекомендації, правильно підбере місце та екіпіровку, а також розрахує оптимальний час для лову, удача точно йому посміхнеться, і він зможе похвалитися спійманим великим окунем.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: