Поппери на окуня — вибір і особливості ловлі на поппер

Правильно вибрані поппери на окуня — запорука вдалої риболовлі. Природно, тут потрібно враховувати й інші фактори. У літній час безліч водойм заростає водоростями, тому використовувати стандартну приманку вдається далеко не завжди. Саме в цьому випадку потрібно хороший поппер. Він дає можливість ловити цю рибу у верхньому шарі товщі води.

Загальна характеристика пристосування і правила вибору

Попперы на окуня — выбор и особенности ловли на поппер

Поппер — ефективна річна приманка, яка імітує рухи дрібної риби або мальків, на яких полює окунь. Це поверхневе пристосування, тому можна не хвилюватися, що вона заплутається у водоростях. Використовувати його краще там, де глибина водойми не перевищує 1 м. Пристосування має такі особливості (саме за ним робиться на його вибір):

 • оптимальні розміри приманки становлять 4-5 см;
 • на кінці виробу присутні невеликі, але гострі гачки;
 • покриття поппера має бути максимально стійким до агресивних зовнішніх умов;
 • ефективність пристосування залежить від того, наскільки добре і стабільно він може видавати бризки і булькаючі звуки під час проводки;
 • щодо кольору виробу, то цей параметр великого значення для риби не має, але воно важливе для рибака, який повинен бачити його здалеку;
 • звук, який видає приманка, повинен бути чітким, як бавовна (булькання не завжди допомагає приманити рибу);
 • якщо використовувати невелику копію окуня, то улов може бути максимально вдалим.

Поппер — це дуже поширена принада, що дозволяє отримати максимальний улов. Однак, вона ефективна для літнього лову. Крім того, необхідно знати техніку правильної риболовлі.

Перелік кращих моделей

Звичайно, не кожне пристосування однаково ефективно при лові риби. Тому необхідно розглянути кращі поппери на окуня:

Модель Опис
Yo-Zumi 3D Popper. Цей виріб має довжину 6 см і масу близько 7 р. Володіє якісними аеродинамічними характеристиками. Завдяки вертикальному розташуванню приманки у воді, рибалка може використовувати зовсім різні проводки. За допомогою такого пристосування можна зловити великі екземпляри.
Yo-Zumi Arms Popper Micro. На сьогоднішній день він вважається одним з найбільш уловистых. Однак це пристосування вже не виробляється, тому доводиться шукати схожі моделі. Якщо ж вдається придбати саме це пристосування у рибалок з рук, то хороший улов гарантований, так як рибалити з його допомогою можна практично в будь-яку погоду. Однак виріб не любить високих хвиль. Проводка в цьому випадку робиться ривками.
Jackall Chubby Popper. Це досить нове пристосування, яке незважаючи на маленькі розміри і масу, забезпечує стабільну проводку. Він не видає звук занадто великий, проте в деяких випадках це доцільно, адже окунь іноді буває дуже чутливим до шуму. Однак великі екземпляри на такий поппер зловити не вдасться.
Lucky Craft Bevy Popper. Його розміри становлять 5 див. Форму можна назвати класичною, тому він універсальний. Виріб відмінно підходить для лову окуня на невеликих глибинах. Пристосування оснащене гачками, має стійке покриття, що дуже важливо для якісного поппера. Краще використовувати його для лову, коли немає вітру.
Zipbaits ZBL Popper Tiny. Поппер має невеликі розміри, однак для вдалої риболовлі його потрібно правильно використовувати. Ця модель легко закидається, так як летить на велику відстань. На цей поппер можна зловити не тільки окуня, але і щуку.
Megabass Baby PopX. Це одне з найбільш якісних пристосувань для риболовлі на окуня. Воно має невеликі габарити, відмінно справляється із завданням не тільки в спокійну погоду, але і при наявності хвиль, вітру. Його можна без проблем закинути на велику відстань, причому в ту точку, яка необхідна.
Daiwa TD Popper Z. Поппер виглядає дуже реалістично і володіє необхідними характеристиками. Він відмінно підходить для проведення ривками. Крім того, виріб створює хороший хлюпає звук, так як в його тіло вбудовані тріскачки.

Правильно вибраний поппер дозволить отримати хороший улов риби. Але їм треба вміти користуватися.

Особливості рибної ловлі

Попперы на окуня — выбор и особенности ловли на поппер

Ловля окуня на поппер буде максимально вдалим, якщо він правильно вибраний. Крім того, важливо дотримуватися техніку риболовлі з застосуванням такого пристосування:

 1. Проводку потрібно робити ривками, між якими повинна бути пауза. Вони можуть бути короткими або тривалими. В деяких випадках більш ефективна рівна проводка.
 2. При використанні попперів на окуня необхідно дотримуватись тиші. Будь-які шуми можуть відлякати окуня.
 3. Якщо використовується човнова ловля, підходити до місця полювання слід проти сонця. При цьому поппер закидається максимально близько до заростей очерету.
 4. Після закидання приманки потрібно обов’язково вибрати слабину волосіні.
 5. Якщо окунь не захопив приманку, але спроба покльовки була, необхідно витягнути поппер з води і закинути в те ж місце.
 6. Якщо необхідно зловити великий екземпляр, то краще застосовувати виріб, розміри якого складають 6-8 див.
 7. Якщо поппер оснащений додатково хвостами, то це поліпшить його видимість для окуня.

Ловля окуня — це цікаве і видовищне проведення часу. Однак під час такого полювання рибаку треба набратися терпіння. Важливо зберігати рівновагу. Поспіху бути не повинно. Крім того, окунь може досить сильно чинити опір.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: