Прикормка для риби влітку

Прикормка для риби влітку обов’язково готується з урахуванням умов ловлі і смакових уподобань риби в даний час року. Навіть незважаючи на те, що частина рибалок досить скептично налаштована на підгодовування цього хижака в принципі, правильно приготовлена і використовувана підживлення істотно підвищує шанси на успіх. Особливо якщо мова заходить про лові на донку або поплавочные снасті. При лові окуня спінінгом пригодовування практично не використовується.

Основні складові річної прикормки для окуня

Прикормка для окуня летом

Окунь належить до сімейства хижих риб, тому основним компонентом в його раціоні є їжа тваринного походження. Найчастіше це інші риби, що живуть у водоймі, їх ікра і мальки. Що стосується прикормок, використовуваних на риболовлі, таким компонентом можуть бути стандартні безхребетні. Отже, в літній період часу в прикормку для окуня можна додати:

 • черв’яків (земляного, гнойового, дощового);
 • мотиля;
 • опариша і його окуклившихся личинок;
 • річкових молюсків без черепашок;
 • подрібнене рибне або ракове м’ясо;
 • личинки водних комах (ручейник, трубочник);
 • суху кров (Альбумін).

Додавати той чи інший інгредієнт слід, орієнтуючись на смакові уподобання окуня в даному водоймищі.

Якщо покупка мотиля виходить накладної, можна скористатися іншими, більш доступними складовими, це анітрохи не зменшить «привабливість» приманки для окуня.

Крім цього, прикормочная суміш обов’язково включає в себе такі компоненти, як:

 • основу (суха біла глина, подрібнена яєчна шкаралупа, грунт, толокно, висівки, панірувальні сухарі з білого хліба, кукурудзяна або креветочная борошно);
 • кормову базу (всілякі компоненти тваринного походження);
 • добавки (обрізки мішури і блискіток, макуха, подрібнені смажені насіння соняшника, льону, конопель, різні ароматичні масла, активатори і атрактанти)
 • воду.

Підгодівля, заготовлена напередодні, виходить більш інертною і підходить для лову великих риб. Склад, приготовлений безпосередньо перед ловом на березі, більш активний і більше підходить для дрібних і середніх рибок.

Робимо прикормку для окуня своїми руками

Прикормка для окуня летом

Незважаючи на те що у продажу представлено досить багато видів вже готових варіантів прикорму, справжні поціновувачі риболовлі на окуня все одно шукають і пробують у справі свій «ідеальний варіант». Хтось переконаний, що кращий склад — багатокомпонентний склад, хтось є прихильником ароматичних добавок в уловистою підгодівлі. Але, незважаючи на це, дуже важливо враховувати ось який нюанс. Застосовуючи той чи інший рецепт для майбутньої лову, важливим аспектом є швидкість розпаду куль прикорму у воді. Іноді цей фактор настільки значимий, що риба швидше реагує на певну роботу прикормки, ніж на її склад. Тому так важливо враховувати рекомендовані пропорції всіх інгредієнтів, а особливо води, щоб отримати потрібний результат:

 • підгодівля слабо зволожена розпадається відразу ж при попаданні у воду і підходить для місць без течії;
 • помірно зволожений прикорм починає розпадатися на частинки при досягненні дна і привертає риб як у товщі води, так і особин у дна;
 • прикормочная суміш надлишково зволожена вимагає при приготуванні обов’язкового дотримання пауз і кінцевого просіювання через сито, що дозволяє при попаданні у воду створювати каламутне хмара, залучаючи і велику і дрібну рибу.

Правильно приготовлена прикормка для окуня повинна мати таку консистенцію, щоб повільно розчинятися при попаданні на дно. Отже, знаючи смакові уподобання смугастого хижака в літній час, можна зробити уловистую підгодівлю самому:

Прикормка для окуня летом

 1. Склад №1: змішати суху білу глину дрібного помелу з «Альбуміном» і дрібнонарізаною ялинкових мішурою. В окрему ємність додати дрібного мотиля, нарубаного дощового або гнойового хробака, змішати ці компоненти з сухою сумішшю, додати кілька крапель меду, камфорного і/або лавандового масла, а також трохи води. Ретельно перемішати, зробити кулі розміром приблизно з долоню.
 2. Склад №2: готову суміш для підгодовування змішати з кукурудзяним борошном, сухою білою глиною. Додати дрібно нарізаних дощових черв’яків, роздавлені окуклившиеся личинки опариша, ароматизатор з запахом черв’яків, воду. Ретельно перемішати, скачати прикорм в кулі.
 3. Склад №3: кукурудзяний макуха змішати з рибним борошном, додати «Альбумін» і суху білу глину. Окремо змішати дрібно нарубаних черв’яків, м’ясо раків, молюсків-беззубок, мотиля, з’єднати з сухою сумішшю, ретельно перемішати, скачати в кульки.
 4. Склад №4: креветочную борошно (перемелені залишки креветок) з’єднати з меленої яєчною шкарлупою і панірувальними сухарями, додати атрактанти для хижих риб і щільно закрити отриману суміш, залишивши на кілька годин. Перед використанням, додавши води, скачати підгодівлю кулі.

Також можна скористатися і таким способом: взяти філе риби нарізати смужками по 5 см і надійно закріпити на джиг-голівці, залишивши вільну частину для гри у воді. Така принада разом з вищепереліченими речовинами зможе залучити великого трофея. Входить до складу живої опариш може дуже швидко розбити вже зроблені прикормочные кулі. Тому перед приготуванням підгодівлі його слід заморозити або обшпарити окропом. У разі коли ловля смугастого хижака відбувається з човна, можна скористатися способом, який іменується рибалками «телевізор» або «акваріум». Для цього в скляну банку поміщають кілька дрібних живих рибок (плотву, уклейку), важкий камінь в якості вантажу, наливають воду і щільно закривають кришкою. Банку надійно прив’язують і опускають на дно. Це також допоможе приманити і активізувати трофейних «горбачів».

Як правильно потрібно прикормлювати окуня

Прикормка для окуня летом

Визначальним фактором для частоти і кількості прикорму окушков влітку служать конкретні умови риболовлі — тип водойми, його заселеність іншими рибалками і погодні умови. Також велике значення має щільність самих прикормочных куль:

 • слабоувлажненные швидко розчиняються у воді, залучаючи дрібних окунів, але також швидко перестають працювати;
 • добре зволожені і щільно сформовані кулі підгодівлі не дадуть швидкого ефекту, зате їх повільне розчинення приверне смугастого хижака на досить тривалий час.

Очевидно, що, підкинувши прикормку в самому початку, слід оцінити подальшу поведінку окуня. І вже виходячи з цього, оцінювати подальшу тактику підгодовування. Кулі підживлення, кинуті у воду, ще деякий час опускаються під деяким кутом. Щоб мінімізувати цей ефект, слід робити закид по високій траєкторії, злегка не добрасывая до поплавця. Неодноразовими спостереженнями рибалок зазначено, що компактна, точкове розташування прикормки на дні істотно збільшують частоту поклевок. Чого не можна сказати про тому випадку, коли приманка розкидається на широкому відстані. Серед корисних пристосувань, що дозволяють доставити прикормку точно до місця призначення, можна відзначити:

 • годівниці;
 • прикормочные чашки.

Переваги годівниць в тому, що вміщена в них принада (опариш, дрібний черв’як), поступово вибираються, тим самим залучаючи окунців. Вони будуть дуже до речі на місцях з сильною течією.

Прикормка для окуня летом

Прикормочные чашки також користуються особливою симпатією у рибалок. Кріпиться на кінчик штекерного вудлища, подібні чаші (Pole Cup) дозволяють висипати підгодівлю точково, безпосередньо в місце лову. Це мінімізує витрати приманки і суттєво підвищить ймовірність поклевок. І ще кілька корисних рекомендацій від досвідчених рибалок:

 1. Для того щоб підвищити шанси на піймання великого окуня влітку, можна спробувати поєднувати прикормку та наживку, оброблену атрактантів.
 2. Поєднуючи різні види приманок, чергуючи їх, можна підібрати ту, яка найбільше сподобається неактивного смугастого окуньку.
 3. У разі коли спостерігаються покльовки тільки дрібних окушков, залучити велику особина може зміна наживки на маленьку рибку.
 4. Як і більшість хижих риб, окунь віддає перевагу статичній принаді рухому. Це можна забезпечити, використовуючи повільну плавну проводку.
 5. Використання повідця при цілеспрямованої ловлі окуня небажано, так як це може істотно знизити кількість поклевок.
 6. Застосування готової прикормочной суміші для окунів може бути виправдане у випадку нестачі часу для самостійної заготовки підживлення.

Таким чином, використовувані для підгодівлі окуня влітку, особливо зроблені самостійно, зможуть суттєво підвищити клювання. Важливо робити приманку з урахуванням всіх особливостей, описаних вище, і тоді чергова поїздка на водойму за окунем залишить тільки приємні враження і обдарує гарним уловом.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: