Відвідний поводок на окуня: монтаж і способи лову на снасть з відвідним поплавком влітку, як самому зробити зимову блешню – креслення

З’явилася можливість ловити рибу на ультралайтовый спінінг знову змусила багатьох згадати відвідний поводок на окуня монтаж способи його проведення, що дозволяють досягти влітку великого улову. Приманки в цьому випадку буквально «грають» і концентрують на собі увагу риби. Крім правильного вибору різних елементів снасті починаючому рибалці необхідно освоїти основні види установки відвідного повідця.

Яку снасть вибрати

Отводной поводок на окуня: монтаж и способы ловли на снасть с отводным поплавком летом, как самому сделать зимнюю блесну - чертеж

Ловля окуня на відвідний поводок має усталені принципи і певні закони. Тільки їх чітке дотримання гарантує при цьому способі риболовлі відмінний улов. У червні ловля на відвідний поводок найбільш краща, так як дозволяє при мінімальній витраті сил і значної економії часу виловити велика кількість окунів. Багато рибалок вважають, що кращі приманки для ловлі на відвідний поводок — це безперечно силіконові джиговые, які в багатьох випадках використовуються як досвідченими, так і початківцями спиннингистами. Для того щоб збільшити вилов окунів використовують такі приманки:

 • черв’яки з силікону;
 • твістери;
 • рипперы;
 • віброхвости.

Принади готують заздалегідь, враховуючи, якого за розміром окуня потрібно виловити. Самі уловисті з них грають при мінімальній швидкості підмотки, що характерно для м’якого силікону. Для того щоб цього домогтися іншими принадами, треба потримати їх у гарячій воді і потім витягнути в районі хвостика. До якісної гумі підійде офсетний гачок, його потрібно повністю втопити в силіконі, і це позбавить від зачепів і дозволить ловити біля корчів та інших улюблених місцях окунів.

Іноді домогтися бажаного успіху дозволяють різної форми жучки, рачки, п’явки та інші привабливі для окунів об’єкти, виготовлені з силікону.

Вудлище

Для вдалого лову за допомогою відвідного повідця знадобиться джиговый спінінг. Його довжина повністю залежить від того, з берега чи буде проводитися процес вилову риби або з човна. Основні параметри:

 1. Довжина вудилища не більше 2 м, а при лові з берега від 2,7-3 м.
 2. Тестові показники спінінга повинні становити 10-25, 10-35, що відповідає розкиду вантажив при даному виді лову.
 3. Вибирати потрібно той спінінг, вага якого менше.
 4. Окунь ловиться на глибинах від 1,5 до 4,5 м, але, щоб виловити і судака, який часто виявляється поблизу, необхідно використовувати більш важкі грузила, найкращим тут буде тест 10-35.
 5. Лад швидкий або середній, забезпечує вудилища гнучкий кінчик.

Котушка Зроблена оснащення з відвідним повідцем вимагає установки якісної котушки, з допомогою якої можна домогтися стабільного вивудження окунів. Її властивості повинні відповідати даним переліком:

 • котушку вибирають безынерционную, з фрикційним гальмом і збалансовану зі спінінгом;
 • місткість шпулі не менше 100-120 м волосіні з товщиною не менше 0,14 мм;
 • розмір шпулі 2000-2500;
 • плавна робота механізму з нескінченним гвинтом, який здійснює перехресне намотування волосіні.

Потрібно віддавати перевагу виробам відомих компаній, так як безінерційні котушки, що не мають бренду, можуть бути неякісними. Термін їх служби, найчастіше, не перевищує двох тижнів. Лісочка

Отводной поводок на окуня: монтаж и способы ловли на снасть с отводным поплавком летом, как самому сделать зимнюю блесну - чертеж

Щодо використання монолітної нитки в риболовлі з відвідним повідцем немає єдиної думки. Багато вважають великим плюсом її «невидимість» у воді для риби і хорошу стійкість до розриву. Однак плетений шнур (плетінка) в якості ліски також має ряд переваг:

 • з її допомогою легко здійснити постійний контроль за місцем знаходження принади;
 • можна відчути удари грузила по дну, відчути ледь помітні покльовки;
 • на відміну від мононитки, не розтягується при сильному натягу;
 • волосінь діаметром 0,12-0,16 мм витримує окунів масою до 1 кг

Для початківців рибалок завжди треба мати в запасі монофильную (нейлонову) волосінь. Хоча чутливість в такому випадку буде дещо знижена, не буде вірогідних для новачків проблем з запутыванием. При наявності невеликого досвіду та якісної плетінки складнощів не виникне. Повідець Відвідний поводок на окуня, його монтаж і способи встановлення досить прості. Потрібно знати ряд усталених правил, як зробити відвідний поводок. За короткий час його цілком можна зробити самому. Незамінним матеріалом для виготовлення повідця вважається флюрокарбоновая волосінь, із середнім діаметром 0,2–0,3 мм. Подібний розмір пояснюється низькою здатністю даної ліски витримувати навантаження, проте вона майже невидна для риб. Стійкість до стирання об каміння дозволяє використовувати її тривалий час навіть в тих місцях, де на дні водойм особливо багато каменів. Довжина повідця зазвичай буває від 50 см до 1,5 м. Використовувати більш довгі відвідні повідці доцільно при незначній активності риб, але у них є наступні недоліки:

 • виступають в якості перешкоди при спробі зробити точний заброс;
 • часто заплутуються, особливо в обмежених умовах.

Іноді рибалки зменшують довжину повідка до довжини в 30-40 см. Це може помітно збільшити кількість поклевок, проте такий спосіб не завжди виправданий. Тим не менш у більшості рибалок завжди при собі є кілька таких скорочених повідків. Відвідний поводок для окуня з дуже тонкої волосіні дозволить принаді досить різко рухатися у воді, що не дуже підходить для залучення риб, які віддають перевагу більш плавну проводку. Так як у окуня дуже гострий зір, не варто використовувати при вилові повідець з металу — це відразу знизить кількість поклевок. Але якщо навколо багато щук, варто спробувати їх виловити. Для цього знадобиться повідець з жорсткою, але тонкого дроту, з заводним кільцем між ним і приманкою. Гачок

Отводной поводок на окуня: монтаж и способы ловли на снасть с отводным поплавком летом, как самому сделать зимнюю блесну - чертеж

 Найбільш підходящими для такого виду лову вважаються офсетні гачки. Вибирати їх треба ретельно, адже саме від них залежить кількість поклевок, розмір всього улову. Гачок забезпечує потрібну «гру» приманки, він повинен бути гострим і досить міцним. Кращими з них вважають такі моделі:

 • Gamakatsu Slim Style;
 • Owner RIG’N Hook;
 • Owner J-Hook.

Для того щоб забезпечити постійний клювання і хорошу уловистость приманки потрібно мати різні гачки, підібрані у відповідності з її властивостями. Твістер Величезний вибір цих силіконових приманок дозволяє використовувати самі потрібні і необхідні. Твістери для ловлі окунів на повідку повинні мати наступні властивості:

 • бути досить м’якими;
 • мати найкращу форму.

Гарне клювання і улов забезпечують твістери з їстівної гуми. Це все той же силікон, але тільки з доданими до нього ароматизаторами. Смак таких твистеров особливо привертає риб. Набагато збільшується кількість покльовок, а також з ними і улов, так як ароматну приманку окуні заковтують набагато краще звичайної. Головне, не варто поспішати з підсічкою, потрібно дати можливість краще заковтнути наживку. Чимала роль у гарному улові влітку може бути відведена кольором твістера. Якщо вода дуже мутна або на небі одні хмари, а сонце на небосхилі з’являється, потрібно використовувати дуже яскраві приманки флуоресцентних кольорів. Для чистої води, та ще в сонячний день, краще зупинити вибір на твистерах натуральної гами. М’які твістери також залучають окунів. Але якщо в наявності є тільки жорсткі, не потрібно зневірятися, спробуйте їх розм’якшити. Варто самостійно виправити недоліки, виконавши наступне:

 • опустити твістери в киплячу воду на кілька хвилин;
 • викласти на рівну поверхню і залишити їх для повної просушки на кілька годин.

Навіть добре просушені твістери все одно будуть дуже липкими. Для того щоб відновити властивості зробленої приманки, її потрібно окропити силіконовим спреєм. Твістерами з найкращою формою вважаються вироби Megabass Counter Grab 3 і Action Plastics 3 FG зі стандартними розмірами в 1-2 дюйма.

Способи монтажу

Отводной поводок на окуня: монтаж и способы ловли на снасть с отводным поплавком летом, как самому сделать зимнюю блесну - чертеж

Повідець дозволяє виконувати більше число проводок, змінювати дальність закидання. Таким чином нескладно виловити рибу як на мілині, так і на глибині. Спорядження стане в нагоді під час повної відсутності клювання, коли багатогодинні спроби «піймати хоч щось» не дали результату. Монтаж відвідного повідця, який виконувався спочатку, був недостатньо продуманий. Однак він полегшив працю рибалки, так як з його допомогою досить легко виловити проголодавшуюся рибу і навіть ситу. Старі варіанти і сьогодні застосовують для ловлі окунів, хоча вони все-таки змінилися і стали більш результативними. Відвідний поводок включає монтаж, його способи:

 1. Метод петлевий основи. Установка відвідного повідця для лову окуня виконується на головній жилці з плетінки «хірургічна петля», в її нижній частині розміщують грузило. До неї прикріплюють флюорокарбоновый повідець, з довжиною не менше 50 см та обраної приманкою.
 2. Використання деталі з вертлюжка. Цей вид спорядження для лову окуня на відвідний поводок не дуже підходить, так як даний елемент дозволяє оснащенні заплутатися, можливий перехрест. Однак є вдосконалені способи.
 3. Застосування Т-образного вертлюга. Креслення установки нескладний, його навіть можна вдосконалити. Є дуже вдалі варіанти. Як приклад, можна розглянути наступний. Основа — плетена волосінь 0,12–0,25 мм Флюокарбоновая волосінь довжиною від 1-1,5 м, на кінці офсетний гачок Kosadaka No 8. Вантаж — паличка (10-18 м) на монолеске довжиною 30 см і діаметром 0,2–0,4 мм. Використовують силіконові приманки 50 мм.
 4. Глухий варіант монтажу. Креслення цього пристрою досить простий, його можна зробити самому, не володіючи великими знаннями в аматорському рибальстві. На самому кінці волосіні закріплюється вантаж, а трохи вище, на 20 або 30 см потрібно скрутити петлю і прикріпити повідець. Для того щоб уникнути перекручування і заплутування оснастки, а також її втрати при зацепи, замість петлі встановлюють подвійний вертлюжок. Потім до його верху чіпляється волосінь, а до нижньої частини кріпиться повідець з вантажем, посередині — відвідний поводок з гачком.
 5. Ковзний монтаж. У цьому випадку повідець з грузиком здатний вільно рухатися по основній волосіні. На повідець довжиною близько 30 см потрібно прив’язати вантаж, а з протилежного боку прикріпити подвійний вертлюжок. Далі в вушко простягається волосінь і встановлюється ще один вертлюжок. А потім до прив’язаного на кінці волосіні монтують повідець з гачком. Всі ці дії краще виконувати заздалегідь, так як монтаж на місці робити завжди складніше — можуть позначитися погодні умови, в основному, вітер.

Багато рибалки вибирають свій метод, вони точно знають, як ловити окуня на відвідний поводок, щоб улов змусив здивуватися не тільки близьких людей, але і інших рибалок.

 Блешні для зимової риболовлі на окуня

Отводной поводок на окуня: монтаж и способы ловли на снасть с отводным поплавком летом, как самому сделать зимнюю блесну - чертеж

Зимові блешня на окуня дозволяють не тільки насолодитися сезонної риболовлею, але і забезпечують відмінний улов. Для зимової риболовлі особливо важливий процес підготовки і правильний вибір снастей, адже її умови різко відрізняються від літньої. Зимова блешня на окуня необхідна навіть в їх мінімальному наборі. Вибирають приблизно 10 кращих блешень мідного або латунного кольору, а також коричневі, світлі матові. Застосування блешень різне за часом:

 1. Зимову блешню на окуня застосовують як на глибині з сильним плином, так і на мілинах. Для лунок на початку зими використовують приманки, вага яких найменший. При такому способі блеснения вони повільно занурюються у воду, планують, значно відхиляються від вертикалі.
 2. На великий і середній глибині окуня ловлять в середині зимового сезону. Використовують важкі блешні вузькою, довгастої форми — «гвоздики» і «планери». Центр тяжкості блешень буває зверху, посередині.

Такий ловом можна визначити найкращу приманку. Багато рибалок вважають, що це блешня «трехгранка», вага якої 4 м, а довжина 4 див. Щоб вибрати найкращу блешню для зимової ловлі окуня потрібно врахувати матеріал, з якого вона виготовлена, її симетричність, якість крючков, що йдуть в комплекті, тип і місце з’єднання з волосінню.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: