Воблери на окуня: рейтинг кращих воблерів для риболовлі

Для того щоб вибрати воблери на окуня, важливо враховувати кілька чинників. Це стосується як уподобань самого «смугастика», так і різних характеристик приманки. Необхідно також враховувати, що так зване поділ воблерів «на окуня» або «на щуку» — вельми умовно. Передбачити підсумок риболовлі просто неможливо: деколи уловисті снасті і повна екіпіровка не рятують від відсутності покльовок, а іноді і наспіх схоплена вудилище і елементарна принада приносять відмінний улов.

Різновиди воблерів: якими вони бувають

Воблеры на окуня: рейтинг лучших воблеров для рыбалки

Даний тип приманки відомий в риболовецькому співтоваристві ще з 30-х років минулого сторіччя. Деякі умільці і донині успішно облавливают саморобні воблери, які за своєю уловистости не поступаються купівельними зразкам. Однак саме зараз воблери переживають пік своєї популярності. Досвідчені рибалки в своєму арсеналі мають кілька різновидів таких штучних рибок. Тому що на відміну від інших моделей, воблери є найбільш спеціалізованими приманками. Для всіх видів воблерів можна виділити кілька загальних характеристик:

 1. Глибина занурення — величина, позначена на упаковці, що дозволяє вибрати приманку з урахуванням облавливаемой глибини водойми.
 2. Тип лову — багато великі воблери призначені для лову тролінгом («на доріжку»), а також є велика кількість моделей для лову взаброс.
 3. Ступінь плавучості — згідно з якою воблери діляться на плаваючі, тонучі і суспендери (приманки з нульовою плавучістю).
 4. Конструкція і зовнішній вигляд — припускають наявність різних за формою цільних і двох або трехсоставных моделей, а також доповнення у вигляді пелюсток, турбинок, хвостиків, відсіків для атрактантів, звукових складових.
 5. Різноманітний спектр забарвлень — від всіляких відтінків спектру до натуральних «рибних» забарвлень, від яскравих кислотних до хамелеонових кольорів.

Враховуючи це, у новачка-спінінгіста можуть виникнути певні труднощі з вибором найбільш придатної воблерной рибки. Проте, все не так складно, як може здатися на перший погляд.

Далі перерахуємо назви основних типів воблерів для окуня, деякі з яких можуть успішно застосовуватися і для лову щуки. Отже, серед численного сімейства штучних рибок відомі наступні моделі:

 • кренки — моделі, що мають широке, сплющене з боків тіло;
 • джеркбэйты — моделі без лопаті для лову на мілководді ривковой проводкою;
 • минноу — воблер довгастої форми, що нагадує узкотелого малька;
 • шэды — моделі з довгою лопатою, призначені для лову на швидкій течії;
 • фэты — воблери, що мають форму тіла у вигляді краплі;
 • поппери — поверхневі моделі без лопаті, призначені для ривковой проводки;
 • уокер, як і попередній тип, не мають лопаті і призначені для поверхневої лову проводкою-ялинкою;
 • складові воблери — моделі, що складаються з двох і більше частин.

Запропонований далі детальний огляд моделей допоможе без зусиль вибрати «ту саму» приманку, яка буде відмінно працювати при будь риболовлі і влітку і взимку.

Топовий рейтинг найпопулярніших воблерів на окуня

Воблеры на окуня: рейтинг лучших воблеров для рыбалки

Воблери для лову окуня відрізняються своїм невеликим розміром. Зазвичай, це моделі, які мають від 1 до 5 см в довжину. Тим не менш необхідно враховувати непередбачувані і досить різні уподобання смугастого хижака залежно від водойми або пори року. Може бути так, що окунь зацікавиться приманкою і розміром з себе самого, ігноруючи запропонований рибаком черговий «окуневі» воблер. Але це швидше виняток з правил. Отже, 10 кращих воблерів на окуня:

 • JACKALL Tiny Fry — отримав статус «окуневого вбивці», відмінно підходить для лову окуня на ультралайт; особлива будова моделі дозволяє здійснювати дальні кидки; відрізняється стійкою грою при будь проводці; може бути як потопаючим, так і суспендером;
 • JACKALL Flat Fly — відноситься до класу воблерів минноу і відмінно підходить для лову окуня в невеликих водоймах ривковой проводкою; подобається щуку; модель може бути потопаючої і суспендером;
 • YO-ZURI L-minnow — також досить популярна модель; відноситься до потопаючим воблерам; підходить для лову окуня на ультралайт кастингом або твичингом;
 • JACKSON Komachi — мініатюрний окуневі воблер підходить для лову як активного, так і пасивного окуня різними проводками, в тому числі твичингом; може бути плаваючим і тонучим;
 • MEGABASS X-55 — воблер класу минноу; володіючи довжиною в 5,5 см відрізняється дуже природним поведінкою у воді, на яке дуже часто реагує і щука; найкращий варіант для швидкого перебігу; підходить для літа і осені; може бути плаваючим і суспендером;
 • MEGABASS Baby Griffon — незважаючи на мініатюрність, є дуже популярним відмінним варіантом для лову окуня на малих і середніх водоймах; відноситься до плаваючих моделей; спеціально розроблений для ультралайта; відмітні особливості — лопать для заглиблення, активна гра, водозабірний канал на нижній частині для створення шумового ефекту;
 • PONTOON 21 Cheerful — модель класу шэд; відрізняється специфічною грою за рахунок сплощеної з боків форми; чудово підходять для ультралайта на течії і в стоячій воді; може бути плаваючим і суспендером; моделі «понтон 21» уловисті приманки на окуня і деяких інших хижаків наших водойм;
 • SMITH Jade — воблер типу шэд; модель може бути як плаваючою, так і потопаючої; підходить для лову некрупною щуки і окуня рівномірною проводкою або твичингом;
 • ZIPBAITS Khamsin Tiny — популярна модель для лову окуня на ультралайт твичингом; оснащений двома гачками; модель суспендер;
 • KOSADAKA Kord-R — одна з уловистых окуневих моделей воблера; має складну конструкцію; володіє відмінною грою як при рівномірної, так і при ривковій проводці; може бути плаваючим.

Звичайно, вибираючи уловистий воблер на окуня, так само, як і воблери на щуку, важко зупинитися на якійсь одній моделі. Зазвичай «улюбленці» серед такого роду заохочень визначаються шляхом багаторазових спроб та експериментів. І з часом кожен рибалка може похвалитися своїм особистим топ-списком, в який входять найкращі воблери на окуня.

Де шукати «смугастика»

Воблеры на окуня: рейтинг лучших воблеров для рыбалки

Враховуючи той факт, що окунь — риба зграєва, рибалки намагаються знайти той самий «окуневі котел», «чаевник» або «жирующую зграю». До основних ознак такого уловистого місця можна віднести:

 • наявність джерела живлення (малька);
 • помітне зміна рельєфу дна водойми (близьке розташування русла, ями);
 • наявність коряжника і жорсткий грунт.

При цьому також важливо знати, що великі особини віддають перевагу більш глибокі шари води, в той час як дрібні окушки товпляться ближче до водної поверхні. «Котли» можуть виникати як вдень, так і вночі, в будь-якому місці водойми. По тривалості окунева полювання може тривати від декількох хвилин до декількох годин, все залежить від кількості знайденого малька.

Корисні рекомендації по вибору приманки уловистою

Воблеры на окуня: рейтинг лучших воблеров для рыбалки

Як показує практика, мало показати хижакові воблер, потрібно вміло поєднувати його з правильною проводкою. Найчастіше це твичинг. Нерівномірні ривкові рухи найкраще розкривають можливості приманки, залучаючи смугастого хижака. Далі наведемо ряд корисних рекомендацій, які стосуються правильного вибору кращого воблера на окуня:

 1. Для лову хижака в прозорій воді слід вибирати моделі природного або темного кольору.
 2. В мутній воді краще працюють рибки яскравих кислотних кольорів.
 3. Слід мати в арсеналі кілька популярних моделей, щоб можна було чергувати їх між собою при неактивному клеве.
 4. Бюджетні моделі не завжди гірше дорогих аналогів.
 5. Воблери невідомих виробників гарні в якості пробних зразків, проте надалі варто віддавати перевагу моделям відомих перевірених фірм.
 6. Дуже важливим моментом спиннинговой лову є проводка. Для новачків відмінно підійде рівномірна проводка, що дозволить відпрацювати навик, відчути снасть і надалі освоювати нові техніки лову.

Для успішної ловлі окуня на спінінг слід звертати увагу на показники заглиблення приманки і глибину самого водоймища. Очевидно, що тонуть моделі не працюватимуть на мілководді, як і поверхневі стануть непотрібними для глибоководних місць. Підводячи підсумок вищесказаному, відзначимо, що ловля окуня на воблери — це динамічна і цікава рибалка. Що важливо, правильно обраному окуневому воблеру, крім якісних снастей, просто необхідно гарний настрій. Спінінг і кілька десятків принад, а також бажання експериментувати обов’язково принесуть заряд позитиву і улов у вигляді хижих «смугастиків».

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: